Prestație excelentă pentru Sabrina Ionescu în al doilea meci în WNBA. Video

Sabrina Ionescu a reușit o prestație foarte bună la a doua partidă disputată în WNBA. Jucătoarea celor de la New York Liberty a marcat 33 de puncte în înfrângerea cu Dallas Wings, scor 80-93. La această performanță, Sabrina a adăugat 7 recuperări și 7 pase decisive.

În aproape 34 de minute petrecute pe parchet, jucătoarea cu origini românești a reușit 6/10 aruncări de la trei puncte și 5/10 de la două puncte. Ionescu a transformat 100% (5/5) din aruncările de la linia de libere și a avut cinci mingi pierdute.

Sabrina a fost cea mai bună marcatoare a confruntării din IMG Academy și lidera echipei sale în ceea ce privește pasele decisive și minutele de joc. Arike Ogunbowale de la Dallas a înscris 20 de puncte iar colega sa Moriah Jefferson a marcat 13 puncte.

Astfel, după un debut mai puțin reușit în WNBA, Ionescu se revanșează printr-o evoluție care o caracterizează. Prin astfel de prestații a ajuns în atenția lumii baschetbalistice în care se află de ceva timp.

Următorul meci în care o putem vedea pe Sabrina jucând pentru formația din New York va avea loc în 1 august la ora 02:00, atunci când Liberty se va duela cu Atlanta Dream.