Krešimir Bašić și Sorin Căprărescu au plătit cu funcția după finalul slab de sezon regulat al lui FC Argeș
6 ore în urmăUCAM Murcia a bifat al 7-lea succes consecutiv în campionatul Spaniei
9 ore în urmăȘtim cei 3 finaliști din cursa pentru MVP-ul sezonului regulat din NBA
9 ore în urmăFOTO. CSM Petrolul Ploiești este campioana României la U15
10 ore în urmăReacția lui Mihai Silvășan după înfrângerea drastică cu Buducnost Podgorica
10 ore în urmă
U-BT Cluj-Napoca a fost învinsă categoric de Buducnost Podgorica, cu scorul de 72-110, în ultima etapă din TOP 8 din Liga Adriatică.
La finalul duelului din BTarena, antrenorul principal al lui U-BT Cluj, Mihai Silvășan, a recunoscut că nu se aștepta la acest deznodământ. El a explicat de ce a ales să nu îi utilizeze pe Daron Russell, Patrick Richard și Mitch Creek și a asigurat că echipa va arăta complet diferit în play-off.
„E greu de vorbit după un astfel de meci. În primul rând, vreau să le cer scuze suporterilor noștri, care au venit să ne vadă jucând baschet și luptând până la capăt. Indiferent de problemele de lot pe care le-am avut, nu ne-am ridicat la nivelul așteptărilor în această seară, cu toții, începând cu mine.
Nu am fost pregătiți pentru acest joc, dar asta este realitatea. De-a lungul sezonului am arătat multă reziliență. Trebuie să rămânem uniți, pentru că acum urmează cea mai importantă perioadă. Tocmai am vorbit cu băieții în vestiar: trebuie să fim împreună, pentru că începe play-off-ul Liga Națională de Baschet Masculin și nu ne permitem să subestimăm pe nimeni. De mâine ne concentrăm pe acest obiectiv, pas cu pas, și mergem mai departe.
Cu siguranță, avem nevoie de o mentalitate diferită față de cea din această seară și vom lucra la asta. Vă garantez că în play-off vom avea o altă atitudine. Am jucat fără trei jucători importanți, așa cum am spus și înaintea meciului. A fost decizia mea să nu îi folosesc.
Nu ne putem permite să riscăm cu ei în acest moment al sezonului, iar acesta este motivul pentru care nu au intrat pe teren”, a spus Mihai Silvășan, citat de site-ul oficial al clubului.
Pentru U-BT Cluj-Napoca urmează primele partide din actualul sezon din Liga Națională de Baschet Masculin. Campioana României va da piept cu CSU Sibiu în sferturile de finală ale competiției.
*Foto: U-BT.Basketball
U-BT Cluj-Napoca a pierdut la diferență mare duelul cu Buducnost de pe tere...
U-BT Cluj-Napoca o va întâlni pentru a treia oară pe Budućnost Podgorica
Saša Obradović după meciul cu U-BT: „Nu ne permitem asemenea greșeli și cu...
U-BT Cluj-Napoca a pierdut la diferență mare duelul cu Buducnost de pe tere...
Știm careul de ași din Basketball Champions League
Oaspeți de seamă la meciul dintre Real Madrid și Steaua Roșie. Foto
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!