Real Madrid a suferit un eșec drastic la Zaragoza

Real Madrid a suferit a doua înfrângere a sezonului în campionatul Spaniei. Los Blancos au cedat pe terenul celor din Zaragoza, scor 84-67.

Într-un meci în care Pablo Laso l-a menajat pe Rudy Fernandez, Real Madrid a fost depășită în toate cele patru sferturi de Zaragoza. Echipa din Madrid a condus pe tabelă în doar două rânduri, o dată în primul sfert și o dată în cel de al 2-lea. Zaragoza a rupt meciul în sfertul trei și la început sfertului patru, când s-a dus la plus 20. Scorul pe sferturi a fost următorul: 20-17, 22-16, -17-14 și 25-20.

Nemanja Radovic a fost cel mai bun marcator al gazdelor cu 14 puncte, lângă care a adăugat și 14 recuperări. Dylan Ennis a adăugat 13 puncte. Tryggvi Hlinason a fost aproape de double-double, 12 puncte și 9 recuperări, în timp ce DJ Seeley a contribuit tot cu 12 puncte.

Jaycee Carroll a fost principalul remarcat al oaspeților cu 14 puncte, 4 pase decisive și 2 recuperări. Trey Thompkins și Anthony Randolph au fost singurii jucători de la Real care au mai terminat în double-digits, fiecare cu câte 10 puncte.

Real Madrid a ajuns la un bilanț de 9 victorii și 2 înfrângeri dar își va păstra prima poziție în clasament. Zaragoza a ajuns la 8 victorii și 3 înfrângeri, aflându-se pe ultima treaptă a podiumului.