Real Madrid s-a impus după prelungiri pe terenul lui Bayern Munchen

Real Madrid a avut parte de o partidă dificilă pe terenul lui Bayern Munchen. Los Blancos au avut nevoie de prelungiri ieri, 15 ianuarie, pentru a se impune cu scorul de 81-75.

Madrilenii au condus aproape tot meciul de la Munchen. Reușitele de la distanța i-au permis lui Bayern să revină pe final și chiar să treacă în avantaj în final de meci, scor 72-70. Gabriel Deck a trimis meciul în prelungiri, unde gazdele nu au marcat în primele 4 minute și Real Madrid și-a clădit un avantaj decisiv.

Walter Tavares a fost omul meciului cu 26 de puncte și 9 recuperări. Gabriel Deck a terminat cu 12 puncte iar veteranul Rudy Fernandez cu 10 puncte.

Jalen Reynolds a fost principalul marcator de la Bayern cu 18 puncte. Wade Baldwin a reușit 14 puncte și 7 recuperări iar Vladimir Lucic a contribuit cu 10 puncte.