Victorie cu emoții pentru CS Vâlcea împotriva lui CSM Târgu Jiu
5 ore în urmăCSU Sibiu îi administrează Rapidului a patra înfrângere consecutivă
6 ore în urmăSCM U Craiova o învinge pe CSM Târgu Mureș, grație triplelor marcate în sfertul trei
8 ore în urmăGalerie Foto. Cum arată arena în care va avea loc Final Four-ul Cupei României la Baschet Feminin
13 ore în urmăAvancronica etapei a 17-a din Liga Națională de Baschet Masculin
13 ore în urmă
Acuze la Campionatul Mondial din partea lui Rudy Gobert pentru Federația Internațională de Baschet, după ce acesta a fost trezit din somn pentru un control doping, fiindu-i recoltate probe de sânge și de urină. Într-o postare pe Twitter, Gobert a povestit întâmplarea, menționând faptul că i-a fost întrerupt somnul după un meci jucat seara târziu și că ar fi avut nevoie de mai mult timp pentru odihnă.
Got woke up this morning for a doping control( BLOOD and urine), the morning after a late game when i could sleep more. No respect for the player’s recovery time. Terrible way of doing things @FIBA .
— Rudy Gobert (@rudygobert27) September 2, 2019
Gobert a spus că este „o lipsă de respect” la adresa jucătorilor și a timpului acestora pentru recuperare, lansând acuze la adresa FIBA, caracterizând acest fapt ca fiind „o metodă teribilă de a face lucrurile”.
Cu toate acestea, nu FIBA organizează acțiunile de recoltare a probelor biologice, ci WADA (World Anti-Doping Agency).
Cu o seară în urmă (după fusul orar din China), Gobert și naționala Franței au avut câștig de cauză în fața Germaniei, scor 78-74, după un meci intens disputat. Mâine, tot într-un meci jucat la orele serii în China, Franța va evolua împotriva naționalei din Iordania în grupa G.
Postarea pivotului de la Utah Jazz a avut numeroase reacții din partea fanilor, taberele fiind împărțite în privința modului în care s-a tratat această problemă.
*Foto: FIBA
U-BT Cluj-Napoca, aleasă de managerii generali din EuroCup drept cea mai sp...
Pentru prima oară în actuala stagiune, CSM Oradea a avut șapte străini pe f...
Șoc pentru Euroligă: Cel mai titrat club de pe continent, aproape de a deve...
CSM Oradea trece de Cedevita Zagreb pentru prima victorie în Top 16 din Eur...
Victorie fără emoții pentru U-BT Cluj împotriva lanternei roșii din EuroCup
BC Dubai pierde ultimul meci înainte de a veni la Cluj-Napoca
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!