U-BT Cluj-Napoca pierde dramatic duelul cu BAXI Manresa, la capătul unui final de infarct
12 ore în urmăCSM Oradea câștigă la pas duelul cu CS Vâlcea 1924
14 ore în urmăSCM Timișoara mai câștigă un meci acasă, contra lui CSU Sibiu
15 ore în urmăSCM U Craiova revine în ultimele minute pentru a câștiga meciul cu Steaua București
15 ore în urmăCSM Târgu Mureș tremură pe final, dar câștigă cu Petrolul Ploiești
15 ore în urmă 
Stephane Lasme va ajunge în cele din urmă la CSKA Moscova. Gabonezul a fost foarte aproape de a-și prelungi contractul cu Panathinaikos, însă pe fir a intrat oferta mai generoasă a rușilor.
Concret, CSKA i-a oferit lui Lasme un contract pe doi ani de zile în valoare totală de 2.5 milioane euro. Astfel, rușii au bătut categoric oferta inițială a grecilor, în valoare de 1.8 milioane euro.
De notat că Lasme a avut un salariu de 450.000 dolari pe sezonul 2012/13 la Panathinaikos. El a avut un rol foarte important la câștigarea cupei și campionatului în Grecia, respectiv calificarea în sferturile de finală și prelungirea seriei cu FC Barcelona în această fază a competiției.
Conducerea lui Panathinaikos a fost încântată de prestațiile africanului și se părea că jucătorul este la la rândul său fericit în Grecia. Totuși, CSKA a făcut o ofertă imposibil de refuzat chiar dacă Panathinaikos a plusat ulterior, oferindu-i un salariu de 2.4 milioane dolari pentru următorii doi ani. Totuși, 2.5 milioane euro de la ruși este o sumă evident mai mare, motiv pentru care Lasme va semna, foarte probabil pentru CSKA.
Dacă Lasme va pleca, Panathinaikos este obligată să se reorienteze pentru a acoperi poziția 4 cu un alt jucător de același profil. De notat că verzii au prelungit deja contractul lui James Gist, un alt baschetbalist atletic capabil să joace la interior. El ar urma să fie împerechiat fie cu Gani Lawal de la Roma, fie cu Alex Tyus. Ambii jucători au oferte de la mai multe cluburi din Euroligă, astfel încât nimic nu este sigur în acest moment.
U-BT Cluj-Napoca pierde dramatic duelul cu BAXI Manresa, la capătul unui fi...
PRO TV a cumpărat drepturile de televizare pentru Euroligă
Paris Basketball a obținut cea mai categorică victorie din istoria campiona...
U-BT Cluj-Napoca pierde dramatic duelul cu BAXI Manresa, la capătul unui fi...
Mihai Silvășan: ,,Avem nevoie de această victorie. Mergem încrezători”
Vești bune pentru fanii lui Panathinaikos Atena
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!