Stiri

S-au tras la sorți grupele Campionatului Mondial din Spania

Paul Olar

Paul Olar
03.02.2014

În această seară s-au stabilit grupele la Campionatul Mondial din Spania, competiție ce se va desfășura în perioada 30 august - 14 septembrie.

De departe, capul de afiș îl ține grupa A, unde au fost repartizate naționalele Serbiei, Spaniei și Franței, ultimele două urmând să se întâlnească într-o reeditare a semifinalelor Eurobasket.

În schimb, Statele Unite ale Americii vor avea misiune ușoară cu Gerald Lee și Finlanda, iar Lituania va duce o luptă interesantă cu Australia și Slovenia.

Primele patru echipe din fiecare grupă se califică în fazele superioare ale întrecerii, Granada, Sevilia, Bilbao, Gran Canaria, Barcelona și Madrid fiind orașele care vor găzdui meciuri.

*Foto: fiba.com

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!