David Rașoga, MVP-ul turneului final U20 Masculin
1 zi în urmăMihai Silvășan: „Am avut un caracter puternic și am reușit să câștigăm.”
1 zi în urmăEXCLUSIV. Bogdan Țîbîrnă: „Respectăm foarte mult U-BT Cluj, însă se poate întâmpla orice”
1 zi în urmăSuspans total vineri seara în Euroligă: Valencia supraviețuiește, Zalgiris nu
1 zi în urmăVIDEO. Coșul lui Fatts Russell, cu care U-BT și-a asigurat victoria în fața lui Buducnost
1 zi în urmă
Statele Unite ale Americii își continuă parcursul perfect de la Jocurile Olimpice de la Paris 2024. Naționala lui Steve Kerr a trecut în ultimul meci din grupă de Puerto Rico, cu un categoric 104-83.
Partida a început promițător pentru Puerto Rico, care a condus pe aproape toată durată primului act, pe care avea să-l și câștige cu 29-25. Lucrurile au intrat în normalitate, după ce SUA a marcat 39 de puncte în sfertul secund și intra în controlul total al partidei. 64-48 la pauză. Băieții lui Steve nu au lăsat-o mai moale nici în sfertul și au ajuns la un avantaj maxim de 31 de puncte. Doar pe final au redus turația și Puerto Rico a putut reduce puțin din deficit.
Anthony Edwards a strălucit cu 26 de puncte marcat în puțin peste 17 minute petrecute pe parchet, plus 3 recuperări și 3 pase decisive. Joel Embiid a avut 15 puncte, iar Jayson Tatum a fost în double-double, 10 puncte și 10 recuperări.
Jose Alvarado a fost cel mai bun marcator din Puerto Rico cu 18 puncte. Ismael Romero a reușit și el un double-double, 12 puncte și 10 recuperări.
SUA va juca în sferturile de finală ale competiției cu Brazilia, în timp ce Puerto Rico pleacă acasă fără victorie la Paris.
foto: fiba.basketball
U-BT a făcut spectacol cu Buducnost într-o victorie „a la Cluj”
U-BT Cluj-Napoca a pierdut primul meci în play-off-ul din ABA
Cunoaștem toate echipele care s-au calificat în play-off-ul Ligii Adriatice
U-BT a făcut spectacol cu Buducnost într-o victorie „a la Cluj”
Cunoaștem toate echipele care s-au calificat în play-off-ul Ligii Adriatice
Ergin Ataman, antrenorul lui Panathinaikos, era aproape să îl bată pe tehni...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!