Antwerp Giants a produs o nouă surpriză în preliminariile BCL și este la un pas de calificarea în grupe
21 ore în urmăDan Ioan: „Un meci pe care putem construi înainte”
23 ore în urmăA 5-a Supercupă pentru U-BT, Mihai Silvășan în continuare neînvins în meciurile cu trofeul pe masă
1 zi în urmăPatrick Richard, MVP-ul Supercupei: „Trebuie să construim pas cu pas”
1 zi în urmăMihai Silvășan: „Meciurile decisive nu sunt niciodată câștigate. Mă bucur pentru jucătorii mei”
1 zi în urmă
Kevin Durant și Kevin Love au anunțat în mod oficial faptul că vor continua să joace pentru echipa națională a Statelor Unite ale Americii. Ambii vor fi prezenți în lotul americanilor pentru FIBA World Cup 2014, din Spania.
În cadrul unei conferințe de presă organizate miercuri, în Las Vegas, Durant a precizat că în urma unei discuții particulare cu Mike Krzyzewski, purtată în cursul serii de marți, și-a dat cuvântul că va participa la mondialul din Spania și la Jocurile Olimpice din anul 2016, de la Rio de Janeiro. În schimb, Love a anunțat acest lucru chiar la conferința de presă.
Atât Durant, cât și Love au contribuit la câștigarea titlului mondial din anul 2010, respectiv la cel olimpic din 2012.
Pe de altă parte, conform unor articole publicate în presa nord-americană, LeBron James e posibil să nu mai joace pentru echipa națională. El a participat la trei ediții ale Jocurilor Olimpice, cucerind medalia de aur în două rânduri. MVP-ul ultimelor două sezoane din NBA ar putea să revină în echipa națională, însă acest lucru e foarte puțin probabil la această oră.
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Evoluție excelentă pentru Emi Cățe în primul meci oficial de la revenirea l...
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Pentru al optulea sezon consecutiv, CSM Oradea va evolua în grupele FIBA Eu...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!