Juwan Gray revine în Liga Națională pentru al treilea sezon consecutiv
4 minute în urmăDenver Nuggets bifează prima victorie stagională, după un nou triple-double al lui Nikola Jokic
21 minute în urmăCSO Voluntari a stabilit un nou record stagional de triple în LNBM în victoria cu CS Vâlcea
15 ore în urmăCSO Voluntari câștigă categoric pe terenul lui CS Vâlcea 1924
15 ore în urmăVictorii în prelungiri pentru CSM Ploiești și Steaua București
16 ore în urmă
Adam Morrison a devenit jucător al lui Besiktas Milangaz Istanbul. Americanul, celebru pentru cariera sa de excepţie în liga universitară nord-americană şi component al echipei Los Angeles Lakers în sezoanele în care californienii au cucerit ultimele două titluri în NBA, a început actualul sezon alături de Steaua Roşie Belgrad.
În opt meciuri jucate în Liga Adriatică, Adam a avut medii de 15.5 puncte, 3.1 ecuperări, 1.5 pase decisive în 29 minute pe meci. El a fost al doilea marcator al competiţiei la momentul respectiv. Morrison a părăsit pe Steaua Roşie Belgrad pe 20 noiembrie 2011, la doar două luni după ce a semnat pentru această formaţie.
Echipa pregătită de către Ergin Ataman continuă să meargă pe mâna jucătorilor americani care au jucat în NBA după Allen Iverson şi Deron Williams. Morrison, mult mai tânăr şi cu o carieră mai puţin remarcabilă în liga profesionistă din SUA va fi coleg de echipă cu alţi doi jucători trecuţi prin NBA. Este vorba despre Carlos Arroyo şi Pops Mensah-Bonsu.
Actualmente Besiktas are o victorie în faza a doua din FIBA EuroChallenge, acolo unde a depăşit pe BK Pardubice în runda inaugurală desfăşurată la începutul acestei săptămâni. Morrison, desemnat MVP al sezonului 2005/06 în NCAA, când a jucat pentru Gonzaga, ar putea debuta în meciul din runda a doua în faza a doua a EuroChallenge. Turcii se deplasează în Rusia, pentru a da piept cu Nizhny Novgorod.
Iverson Molinar aduce victoria lui U-BT în ultima secundă a meciului cu Uma...
Mihai Silvășan: „Asta este Liga Adriatică și e o lecție grea pe care trebui...
U-BT Cluj-Napoca pierde pe terenul lui KK Split, după o repriză secundă de...
CS Vâlcea pierde clar și al doilea joc din FIBA Europe Cup
U-BT Cluj-Napoca pierde pe terenul lui KK Split, după o repriză secundă de...
Iverson Molinar aduce victoria lui U-BT în ultima secundă a meciului cu Uma...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!