Mihai Silvășan: „Învingătorii, au obstacole, dar știu cum să privească înainte”
1 zi în urmăU-BT Cluj-Napoca are parte de primul „do or die” al sezonului
1 zi în urmăU-BT Cluj-Napoca, în mare scădere de turație la început de 2026
1 zi în urmăDzanan Musa a fost ținta scandărilor în meciul dintre Steaua Roșie Belgrad și BC Dubai
1 zi în urmăNaționalele de juniori ale României și-au aflat adversarele din grupele Campionatelor Europene din 2026
1 zi în urmă
Besiktas Istanbul a realizat primul transfer în această vară. Campioana în exercițiu a Turciei l-a acontat pe americanul Patrick Christopher.
În vârstă de 24 ani, Christopher revine în Turcia, acolo unde a evoluat în sezonul 2010/11, alături de Antalya. Christopher a jucat la nivel universitar în NCAA pentru California Golden Bears, având peste 1.700 puncte înscrise. Pe parcursul sezonului 2011/12, fundașul de 1.96 metri a bifat 26 prezențe în prima ligă din Hexagon. El a avut medii de 12.8 puncte, 2.4 recuperări și 0.8 intercepții cu 1.2 posesii pierdute în 24.4 minute pe meci. El a avut 54% la aruncările din acțiune și 85% la linia de pedeapsă.
El sosește de la Cholet Basket, acolo unde l-a avut antrenor pe Erman Kunter, noul tehnician al vulturilor.
În schimb, Besiktas s-a despărțit și de Erwin Dudley, americano-turcul echipei care a câștigat titlul și cupa națională, respectiv FIBA EuroChallenge. Dudley îl urmează pe Ergin Ataman, la Galatasaray Medical Park Istanbul.
U-BT Cluj-Napoca are parte de primul „do or die” al sezonului
U-BT Cluj, învinsă de Hapoel Ierusalim după o repriză de prelungiri
Kris Richard l-a egalat pe cel mai bun marcator din istoria FIBA Europe Cup
U-BT Cluj, învinsă de Hapoel Ierusalim după o repriză de prelungiri
Slask Wroclaw a reușit una dintre marile surprize ale începutului de an în...
Kris Richard l-a egalat pe cel mai bun marcator din istoria FIBA Europe Cup
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!