Houston Rockets ajunge la trei victorii consecutive în NBA, după un nou recital ofensiv
27 minute în urmăDaron Russell: „Dacă ne vom apăra așa, vom fi o echipă foarte greu de învins pentru oricine”
43 minute în urmăKris Richard aduce succesul Oradiei cu FC Argeș, după un fault contestat de fanii piteșteni. VIDEO
1 oră în urmăAudiență impresionantă în BTarena la primul meci acasă pentru U-BT în ABA League
1 oră în urmăMihai Silvășan: „Consider că e un meci pe care te bucuri să îl antrenezi”
2 ore în urmăVenezuela a fost eliminată de la turneul preolimpic de baschet masculin pe care îl găzduiește. Nigeria a învins, în mod cu totul surprinzător, Lituania, scor 86-80, pentru a complica situația în grupa din care au făcut parte cele trei echipe. Trebuie notat faptul că s-a speculat mult pe seama unei posibile înfrângeri a lui Kleiza&co în meciul cu Nigeria.
Balticii învinseseră Venezuela la 18 lungimi, în vreme ce amfitrionii au depășit Nigeria cu două puncte. Astfel, departajarea s-a făcut prin coeficientul de puncte marcate raportul la cele încasate. Lituania a avut 1.07 și a terminat pe primul loc, Nigeria a ocupat locul al 2-lea cu 1.02, iar Venezuela a fost ultima în grupă cu 0.90.
În ultimul meci al zilei, Grecia a depășit Puerto Rico în mod convingător, scor 98-84. Elenii au câștigat Grupa A, iar Puerto Rico a ocupat locul al 2-lea.
În urma acestor rezultate s-a stabilit tabloul sferturilor de finală:
| Rusia | Angola |
| Grecia | Nigeria |
| Macedonia | Rep. Dominicană |
| Lituania | Puerto Rico |
Învingătoarele avansează în semifinale. Învingătoarele semifinalelor și câștigătoarea meciului pe care învinsele din semifinele îl vor disputa își asigură locul la Jocurile Olimpice de la Londra. În configurația actuală există șanse ca în semifinale să avanseze cele patru reprezentante ale Europei.
Meciul de EuroCup dintre U-BT Cluj și BAXI Manresa a fost mutat în Turda Ar...
U-BT Cluj-Napoca a obținut o victorie facilă pe terenul lui Hamburg Towers
Benka Barloschky, după înfrângerea cu U-BT Cluj: „Este inacceptabil”
U-BT Cluj-Napoca a obținut o victorie facilă pe terenul lui Hamburg Towers
Meciul de EuroCup dintre U-BT Cluj și BAXI Manresa a fost mutat în Turda Ar...
CS Vâlcea, un nou eșec usturător în FIBA Europe Cup
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!