România pierde și cu Letonia la Campionatul European U16 masculin – Divizia A
4 ore în urmăKenny Gabriel este noul jucător al lui CS Vâlcea 1924
15 ore în urmăVictorie categorică pentru Ungaria în fața Macedoniei de Nord
1 zi în urmăRomânia dă o replică bună Greciei în al doilea meci de la U16 EuroBasket 2025
1 zi în urmăCSM CSU Oradea și-a completat tandemul de pivoți pentru stagiunea viitoare
1 zi în urmăBrescia a anunțat în cursul zilei de duminică faptul că Tyler Kalinoski a fost diagnosticat pozitiv cu COVID-19.
Este pentru a doua oară într-o scurtă perioadă de timp când baschetbalistul american este infectat cu coronavirus.
Jucătorul a avut deja COVID-19. Lumea o să creadă că suntem superficiali, dar vă asigurat că jucătorul a efectuat două teste negative înainte de meciul cu Mornar Bar, a declarat managerul general al clubului, Sandro Santoro.
Kalinovski a jucat ultima sa partida în EuroCup pe data de 7 octombrie, când echipa sa trecut de ratiopharm Ulm. Jucătorul a fost testat înainte de meciul cu Mornar Bar de pe data de 14 octombrie, însă nu a făcut deplasarea cu echipa.
Clubul din Brescia este angrenat în Seria A, dar și în EuroCup. În competiția europeană face parte din Grupa B alături de: Mornar Bar, Buducnost Podgorica, Unicaja Malaga, ratiopharm Ulm și Boulogne Metropolitans 92.
*foto: OA Sports
U-BT Cluj și-a aflat programul complet în Grupa A din Liga ABA
Jarell Eddie face parte din lotul Statelor Unite ale Americii pentru FIBA A...
Victorie categorică pentru Ungaria în fața Macedoniei de Nord
U-BT Cluj și-a aflat programul complet în Grupa A din Liga ABA
Bogic Vujosevic, prestație reușită în victoria Austriei cu Bulgaria
Pablo Laso nu mai este antrenorul celor de la Baskonia Vitoria-Gasteiz
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!