Milan Skobalj nu mai este antrenorul lui Rapid București
2 ore în urmăLeBron James, printre rezervele de la All Star-Game
5 ore în urmăUCAM Murcia a învins-o pentru a doua oară în actuala stagiune pe Barcelona
19 ore în urmăSCM Timișoara câștigă în deplasare la București, cu Steaua
20 ore în urmăCSO Voluntari domină autoritar și câștigă prima bătălie din luna februarie cu CSM Oradea
21 ore în urmăBoston Celtics au ajuns la 50% în sezonul competițional 2012/13 după victoria repurtată la Madison Square Garden, scor 102-96, într-un meci contând pentru sezonul regulat al ligii profesioniste nord-americane disputate împotriva lui New York Knicks.
Celtics au fost mai buni pe parcursul reprizei a doua, una pe care au câștigat-o grație defensivei cu 49-40. De notat că Boston a jucat fără Rajon Rondo în această partidă. El a fost suspendat după ce a pus mâna pe un arbitru și a refuzat să coopereze cu oficialii NBA pentru elucidarea aceslui conflict.
Meciul de la MSG s-a derulat sub semnul echilibrului, dar și al tensiunii. Potrivit presei americane Carmelo Anthony și Kevin Garnett au dus un incident consemnat pe parcursul sfertului decisiv dincolo de terenul de baschet. Cei doi au fost despărțiți de forțele de ordine de la Madison Square Garden după meci.
Paul Pierce a avut 23 puncte, 6 pase decisive, Kevin Garnett a adăugat 19 puncte, 10 recuperări, 3 intercepții, iar Jeff Green a terminat cu 16 puncte, 6 recuperări pentru Celtics. În replică, JR Smith a avut puncte pentru Knicks. De notat că Anthony a terminat cu 20 puncte și 5 pase decisive, dar el a terminat meciul cu 6/26 la aruncările din acțiune!
Boston are 17-17 la general în urma acestui rezultat. În schimb, New York pierde pentru a 4-a oară pe teren propriu și ajunge la 23-11.
U-BT Cluj-Napoca pierde dramatic duelul cu BAXI Manresa, la capătul unui fi...
Cum poate U-BT Cluj să încheie sezonul regulat din EuroCup pe locul 4
Victorie pentru Partizan Belgrad în fața lui U-BT Cluj
U-BT Cluj-Napoca pierde dramatic duelul cu BAXI Manresa, la capătul unui fi...
Victorie pentru Partizan Belgrad în fața lui U-BT Cluj
Reacție fermă după eșecul de la Manresa: „Totul s-a schimbat după acel faul...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!