Antwerp Giants a produs o nouă surpriză în preliminariile BCL și este la un pas de calificarea în grupe
16 ore în urmăDan Ioan: „Un meci pe care putem construi înainte”
18 ore în urmăA 5-a Supercupă pentru U-BT, Mihai Silvășan în continuare neînvins în meciurile cu trofeul pe masă
21 ore în urmăPatrick Richard, MVP-ul Supercupei: „Trebuie să construim pas cu pas”
22 ore în urmăMihai Silvășan: „Meciurile decisive nu sunt niciodată câștigate. Mă bucur pentru jucătorii mei”
22 ore în urmăAntrenorul celor de la CSU Asesoft Ploiești a vorbit pentru eurocupbasketball.com, despre victoria din meciul cu Khimki. Vladimir Arnautovic consideră că echipa s-a a făcut o surpriză de proporții și îi cataloghează pe ruși drept o echipă de Euroligă. Pentru tehnicianul sârb consideră acestă victorie drept cea mai mare din istoria ploieștenilor.
„În primul rând aș vrea să felicit pe BC Khimki pentru acest joc. A fost un meci cu fair play. Sunt foarte fericit datorită rezultatului. Am început foarte bine; în primele două sferturi am arătat procentaje în ofensivă foarte bune, dar și defensiva noastră a evoluat cum trebuie. În același timp BC Khimki a ratat câteva aruncări ușoare. În sfertul trei am pierdut extrem de repede avantajul dar mai târziu din nou am controlat cursul jocului. La acel moment am crezut că era tot ce putem face. În sfertul patru am început să jucăm bine în zonă în defensivă și să performăm excelent în ofensivă. Acesta este o victorie foarte mare pentru noi, și o mare surpriză pentru EuroCup. Noi am venit aici să prindem un meci bun, și să ne demonstrăm nouă că putem învinge jucători de Euroligă. Acesta este cea mai mare victorie pentru Asesoft până acum deoarece pentru mine BC Khimki înseamnă Euroligă.”
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Antwerp Giants, primul obstacol pentru CSM Oradea în drumul spre grupele Ch...
CSM Oradea a fost eliminată de Antwerp Giants, în primul tur al preliminari...
Reacția lui Cristian Achim după eliminarea Oradiei din preliminariile BCL
Pentru al optulea sezon consecutiv, CSM Oradea va evolua în grupele FIBA Eu...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!