Jordan Chatman, „absență motivată” la meciul cu BCM U Pitești

CSU Sibiu are parte sâmbătă de un duel important cu BCM U Pitești, în etapa a 13-a din LNBM – Grupa Valorică A. Cu toate acestea, ardelenii nu s-au putut baza la acest meci pe Jordan Chatman.

Acesta a absentat „motivat” din lotul ardelenilor, după ce soția sa, Chelsea, a născut chiar în timpul meciului cu BCM U Pitești, undeva între primele două sferturi, după cum arată și pagina oficială de facebook a Sibiului:

În 12 partide jucate în acest sezon de LNBM, Chatman are medii de 8,8 puncte, 1,7 recuperări, o pasă decisivă și 43,5% de la 3 puncte, în 25:10 minute jucate pe partidă.

*foto: Dragoș Dumitru