Jarred Godfrey a plecat de la Steaua București și va evolua în campionatul Poloniei
11 ore în urmăDavid Pătru s-a despărțit de Dinamo și a semnat cu CSO Voluntari
1 zi în urmăHapoel Tel-Aviv, printre echipele cu cele mai mari bugete din Euroligă în sezonul 2025/26, anunță Buzzsport
1 zi în urmăInevitabilul s-a produs: Cristian Achim rămâne antrenorul lui CSM CSU Oradea
1 zi în urmăPeter Kiss revine în România și va evolua pentru CS Vâlcea
1 zi în urmăDikembe Mutombo s-a stins din viață în cursul zilei de luni, 30 septembrie, din cauza cancerului la creier, după cum anunță NBA.
Mutombo a fost recunoscut drept unul dintre cei mai buni apărători, câștigând titlul de cel mai bun jucător defensiv în NBA de patru ori. El s-a retras din activitate după sezonul 2008/09 cu 3.289 de capace și a fost selectat în opt rânduri în NBA All Star.
A avut o carieră de 18 ani în NBA și a jucat la echipe precum Denver Nuggets, Atlanta Hawks, Philadelphia 76ers, New Jersey Nets, New York Knicks și Houston Rockets.
Dikembe Mutombo a jucat aproape 2.000 de meciuri în NBA și avut medii statistice de 9.8 puncte, 10.3 recuperări și 2.8 capace.
În 2015 Mutombo a fost inclus în Naismith Memorial Basketball Hall of Fame.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!