CSO Voluntari continuă parcursul fără greșeală în ENBL
4 ore în urmăMihai Silvășan: „Întâlnim o echipă mult schimbată, la fel cum suntem și noi”
6 ore în urmăAEK Larnaca, ultimul test în deplasare pentru Oradea în sezonul regulat al Europe Cup
6 ore în urmăCedevita Olimpija Ljubljana, față în față cu U-BT pentru a cincea oară în ultimii trei ani
6 ore în urmăBrandon McKissic este al patrulea jucător străin din lotul Stelei București
7 ore în urmă
Jucătorul celor de la New York Knicks, J.R. Smith, a fost suspendat pentru o partidă după ce l-a lovit intenţionat pe Glen Rice Jr., ispăşind pedeapsa în meciul pierdut de aceştia pe terenul celor de la Detroit Pistons, scor 98-95.
J.R. Smith este un recidivist, acesta mai fiind suspendat pentru primele cinci meciuri din sezonul 2013/14 după ce a folosit substanţe interzise de către liga nord-americanăde baschet. În noiembrie, anul trecut, Smith a fost amendat $25.000 de dolari pentru un mesaj trimis pe o reţea de socializare lui Brandon Jennings, după ce acesta a pus sub semnul întrebării abilităţile fratelui său. În sezonul 2012/13, deţinătorul titlului de Sixth Man of the Year, primea o amendă de $50.000 de dolari pentru că i-a desfăcut şireturile unui adversar.
"Teribilistul" celor de la Knicks a strâns $105.000 plătiţi în amenzi de când a ajuns la New York în 2011. El înregistrează în acest sezon 7.5 puncte, 4 pase decisive pe meci în 24.5 de minute jucate.
*Foto: Inquisitr
Ja Morant, suspendat de Memphis Grizzlies în urma declarațiilor de după mec...
Un campion NBA din sezonul trecut a fost diagnosticat cu cancer
Chicago Bulls, cel mai bun început de sezon din NBA din ultimii aproape 30...
San Antonio Spurs înregistrează cel mai prolific start de sezon din istoria...
Un campion NBA din sezonul trecut a fost diagnosticat cu cancer
Superstarurile din NBA au asigurat spectacolul în meciurile din noaptea de...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!