Denis Bădălău, titular la primul meci pentru Rutgers în NCAA. VIDEO
6 ore în urmăSepsi-SIC a obținut prima victorie în actualul sezon din cupele europene
7 ore în urmăReacțiile lui Zvezdan Mitrovic și Aleksej Nikolic după succesul din BTarena cu U-BT Cluj
9 ore în urmăMihai Silvășan: „Următoarele meciuri cu siguranță cu acest lot le vom aborda”
9 ore în urmăKris Richard a devenit al treilea cel mai prolific marcator din istoria FIBA Europe Cup. VIDEO
10 ore în urmă
LA Clippers trece în prelungiri de Boston Celtics cu scorul de 107 la 104. Aceasta a fost prima partidă împreună pentru Kawhi Leonard și Paul George.
Cele două echipe au mers cap la cap pe toată durata întâlnirii. Cele 48 de minute regulamentare s-au încheiat la egalitate, scor 97 la 97, grație lui Jayson Tatum care a egalat situația pe tabelă cu 15 secunde rămase din partidă. În finalul prelungirilor Clippers au reușit să se desprindă la 3 puncte, însă cei de la Celtics au avut de două ori șansa să egaleze datorită unui efort defensiv extraordinar făcut de Marcus Smart. Nici Tatum și nici Kemba Walker nu au reușit să găsească coșul de la distanță și astfel LA Clippers câștiga, la capătul unui meci extrem de disputat.
Kawhi Leonard și Paul George au avut prestații solide și au contribuit activ la victoria echipei lor. Leonard a terminat partida cu 17 puncte, 6 puncte, 3 pase decisive și 3 intercepții, în timp ce Paul George a contabilizat 25 de puncte, 5 recuperări și 8 pase decisive.
Cele două superstaruri au beneficiat de un ajutor esențial din partea lui Lou Williams, venit de pe banca, acesta a terminat partida cu 27 de puncte. Patrick Beverly a fost singurul jucător de pe teren în double-double cu 14 puncte, 16 recuperări și 7 pase decisive.
De la Boston Celtics s-a remarcat Jayson Tatum, autor a 30 de puncte. Pe lângă faza defensivă, Marcus Smart a contribuit cu 15 puncte și 8 recuperări.
După această partidă, LA Clippers ajunge la 10 victorii și 5 înfrângeri și ocupă locul 4 în Conferința de Vest. Celtics continuă să conducă Conferința de Est cu doar 3 înfrângeri din 14 partide disputate.
*foto: nba.com
Ja Morant, suspendat de Memphis Grizzlies în urma declarațiilor de după mec...
Un campion NBA din sezonul trecut a fost diagnosticat cu cancer
Chicago Bulls, cel mai bun început de sezon din NBA din ultimii aproape 30...
San Antonio Spurs înregistrează cel mai prolific start de sezon din istoria...
Un campion NBA din sezonul trecut a fost diagnosticat cu cancer
Superstarurile din NBA au asigurat spectacolul în meciurile din noaptea de...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!