Los Angeles Lakers câștigă primul meci al seriei cu Denver Nuggets

Los Angeles Lakers a câștigat primul meci al seriei cu Denver Nuggets cu scorul de 126 la 114.

Californienii s-au desprins în sfertul secund și au dominat restul întâlnirii. Astfel, pe parcursul sfertului 3 echipa lui LeBron James avea un avans considerabil de 27 de puncte.

Anthony Davis a făcut un meci bun, pivotul a încheiat partida cu 37 de puncte și 10 recuperări, în timp ce LeBron James a reușit un double-double, format din 15 puncte și 12 recuperări.

Ca de obicei, Nikola Jokic cu 21 de puncte și 6 recuperări și Jamal Murray cu 21 de puncte și 5 pase decisive au fost principalii remarcați ai echipei antrenate de Mike Malone. Michael Porter Jr. a contribuit, la rândul său, cu 14 puncte și 10 recuperări.

Meciul 2 al Finalei Conferinței de Vest este programat în noaptea de duminică spre luni de la ora 02:30.

*foto: nba.com