Marcu Badiu pleacă de la SCM Craiova și semnează cu SCM Timișoara
6 ore în urmăLuca Năstruț va continua la CSM Oradea cel puțin până în 2027
7 ore în urmăPedro Nuno Monteiro este noul antrenor secund al lui Saint-Quentin
9 ore în urmăNigel Hayes-Davis pleacă de la Fenerbahce și revine în NBA, la Phoenix Suns
10 ore în urmăTurcia a anunțat lotul preliminar pentru Campionatul European de baschet din 2025
11 ore în urmăAntrenorul Barcelonei, Svetislav Pesic, a împărțit comunitatea baschetbalistică în două când a spus că „NBA nu este baschet” și că cel mai bun baschet se joacă în Euroligă.
După ce Rick Pitino sau David Blatt, antrenori de Euroligă dar cu experiență în NBA au vorbit despre această temă, a fost rândul antrenorilor de peste ocean să comenteze acest subiect. Culmea, se pare că ceea ce a spus Pesic nu a trecut oceanul.
Prezent la Londra pentru meciul cu New York Knicks, antrenorul celor de la Washington Wizards, Scott Brooks, a fost întrebat de comentatorul sportiv Cosmin Petrescu ce părere are de comentariile lui Pesic. Fostul tehnician al lui Oklahoma City Thunder a oferit un mesaj mai degrabă diplomatic:
„Nu am nicio opinie despre ce a spus. NBA este cel mai bun baschet din lume. Nu am nicio opinie, nu știu ce a zis, nu îl cunosc și nu e treaba mea ce spune el sau ce gândește”, a răspuns Brooks.
Partida din Londra Washington Wizards și New York Knicks se joacă în această seară, cu începere de la ora 22:00, în direct pe Telekom Sport 3.
*foto: espn.com
Shai Gilgeous-Alexander va avea cel mai mare contract din istoria NBA
Shai Gilgeous-Alexander va avea cel mai mare contract din istoria NBA
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!