Victorii clare pentru Miami Heat, Los Angeles Clippers, în primele meciuri de pregătire de la Orlando. Video

Primele meciuri din "bula" din Orlando s-au desfăşurat în noaptea de miercuri spre joi. Este vorba de patru partide de pregătire, jucate în condiţii speciale, fără spectatori, şi cu sferturi de numai 10 minute.

În primul meci al serii, Los Angeles Clippers a trecut de Orlando Magic, scor 99-90. Lou Williams a înscris 22 de puncte şi Paul George a marcat 18 puncte în 19 minute. De partea cealaltă, Nikola Vucevic a reuşit un double-double, cu 18 puncte şi 10 recuperări.

A urmat apo duelul dintre Denver Nuggets a trecut de Washington Wizards, scor 89-82. Nuggets a început partida într-o formulă inedită, numai cu jucători de poziţiile 4 şi 5. Asta din cauza absenţelor din lot, cauzate de faptul că unii jucători au ajuns mai târziu în Orlando şi trebuie să treacă de protocolul sanitar. Debutantul Bol Bol a impresionat, cu 16 puncte, 10 recuperări şi 6 capace. Troy Daniels a marcat 22 de puncte pentru învingători, în timp ce Nikola Jokic, conducătorul de joc de facto al lui Denver, a strâns 16 puncte, 7 recuperări, 7 pase decisive, dar şi 8 turnovers. De partea cealaltă, Rui Hachimura a marcat 18 puncte, cu 9 recuperări.

New Orleans Pelicans şi-a făcut de cap cu Brooklyn Nets, echipa cu cele mai multe absenţe la restartul competiţiei. Pelicanii au câştigat cu 99-68, conduşi de Alexander-Walker şi Moore, ambii cu câte 14 puncte. Pentru Nets Jarrett Allen a reuşit un double-double, cu 10 puncte şi 10 recuperări.

În ultimul meci al zilei, Miami Heat a trecut de Sacramento Kings, scor 104-98. Duncan Robinson a marcat 18 puncte, cu patru coşuri de 3 în primele cinci minute. Tyler Herro a înscris şi el 15 puncte. De partea cealaltă, Buddy Hield a marcat 19 puncte.