| Pct./meci | Rec./meci | PD/meci | Eff | |
|---|---|---|---|---|
| LNBM | 21.1 | 3.5 | 5.7 | 22.0 |
| C.R Masc. | 20.3 | 4.0 | 6.7 | 23.0 |
| Puncte | 40 | @ Timișoara | LNBM |
|---|---|---|---|
| Recuperari | 9 | @ Corona Braşov | LNBM |
| Pase decisive | 10 | @ BCM U | LNBM |
| 1. | SCM "U" Craiova | 02.02.2024 - 31.05.2024 |
|---|---|---|
| 2. | SCM "U" Craiova | 01.08.2025 - - |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 31 | 30:54 | 4.9 | 7.8 | 60.0% | 2.7 | 6.5 | 38.1% | 3.8 | 4.5 | 80.0% | 0.8 | 2.9 | 3.6 | 6.2 | 2.5 | 5.9 | 1.1 | 3.1 | 0.0 | 21.9 | 22.4 | 3.7 | 17.0 | 25.4 |
| Medie totala | 44 | 29:51 | 5.0 | 7.7 | 61.9% | 2.6 | 5.7 | 42.6% | 4.1 | 3.4 | 72.5% | 0.6 | 2.9 | 3.5 | 5.7 | 2.4 | 5.5 | 1.0 | 2.9 | 0.1 | 21.1 | 22.0 | 6.4 | 16.6 | 24.8 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 31 | 957:58 | 152.0 | 241.0 | 60.0% | 85.0 | 203.0 | 38.1% | 119.0 | 140.0 | 85.0% | 24.0 | 89.0 | 113.0 | 192.0 | 79.0 | 184.0 | 35.0 | 97.0 | 1.0 | 678.0 | 694.0 | 115.0 | 527.0 | 787.0 |
| Total | 44 | 1313:51 | 220 | 338 | 61.9% | 113 | 250 | 42.6% | 181 | 150 | 72.5% | 27 | 126 | 153 | 252 | 104 | 240 | 44 | 127 | 3 | 929 | 968 | 282 | 730.0 | 1091 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 3 | 30:52 | 3.0 | 4.3 | 65.3% | 3.3 | 7.7 | 47.3% | 4.3 | 4.7 | 55.3% | 1.0 | 3.0 | 4.0 | 6.7 | 3.3 | 5.0 | 1.3 | 3.3 | 0.0 | 20.3 | 23.0 | -2.7 | 16.7 | 24.3 |
| Medie totala | 3 | 30:52 | 3.0 | 4.3 | 65.3% | 3.3 | 7.7 | 47.3% | 4.7 | 4.3 | 55.3% | 1.0 | 3.0 | 4.0 | 6.7 | 3.3 | 5.0 | 1.3 | 3.3 | 0.0 | 20.3 | 23.0 | -2.7 | 16.7 | 24.3 |
| Sezon | M | Min. | 2FG | 3FG | FT | REB | PD | F | MC | MP | C | P | Eff | +/- | GmSc | PIR | |||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2FGM | 2FGA | 2FG% | 3FGM | 3FGA | 3FG% | FTM | FTA | FT% | RO | RD | RT | FCM | FRV | ||||||||||||
| 2025/2026 | 3 | 92:36 | 9.0 | 13.0 | 65.3% | 10.0 | 23.0 | 47.3% | 13.0 | 14.0 | 92.9% | 3.0 | 9.0 | 12.0 | 20.0 | 10.0 | 15.0 | 4.0 | 10.0 | 0.0 | 61.0 | 69.0 | -8.0 | 50.0 | 73.0 |
| Total | 3 | 92:36 | 9 | 13 | 65.3% | 10 | 23 | 47.3% | 14 | 13 | 55.3% | 3 | 9 | 12 | 20 | 10 | 15 | 4 | 10 | 0 | 61 | 69 | -8 | 50.0 | 73 |
Baschetbalistul lui SCM U Craiova a reușit o nouă evoluție impresionantă
Raportul de forțe din întrecerea internă a început să se contureze
Craiova și-a luat revanșa în fața lui FC Argeș Pitești pentru înfrângerea de la mijlocul săptămânii
Prestații deosebite izbutite de fundașii și extremele echipelor din campionat
Fundașul american a marcat 40 de puncte pe terenul Timișoarei
Trei jucători ce evoluează în grupa 11-18 și-au făcut loc în cel mai bun cinci al rundei