Faza de clasificare a CN U16 masculin a început la sfârșitul săptămânii trecute cu meciurile turneului tur. CSU Sibiu, U-BT 1 Cluj-Napoca, CSM Steaua Eximbank 2 București și CS Agronomia București conduc cu maximum de puncte cele patru grupe din care se vor alege calificatele în faza semifinală.
Primele trei clasate din grupele I-IV-A vor obține biletele pentru faza următoare. Turneul doi a fazei de clasificare se va disputa între 2 și 4 februarie.
În competiția juniorilor sub 16 ani echipele sunt obligate să se apere om la om în primele două sferturi. În a doua jumătate a meciului nu există restricții în ceea ce privește apărarea.
Iată rezultatele și clasamentele de la turneul 1 a fazei de clasificare:
Grupa I-A (CSU Sibiu)
Etapa 1 |
LPS Bihorul 1 Oradea – U-BT 2 Cluj-Napoca |
70:59 |
|
LPS CSU Pitești – CSU Sibiu |
38:70 |
|
CS Phoenix Constanța – CSS Unirea Iași |
49:55 |
Etapa 2 |
CSU Sibiu – LPS Bihorul 1 Oradea |
66:45 |
|
U-BT 2 Cluj-Napoca – CS Phoenix Constanța |
53:48 |
|
CSS Unirea Iași – LPS CSU Pitești |
55:57 |
Etapa 3 |
CS Phoenix Constanța – CSU Sibiu |
51:90 |
|
LPS Bihorul 1 Oradea – LPS CSU Pitești |
99:40 |
|
U-BT 2 Cluj-Napoca – CSS Unirea Iași |
75:36 |
Etapa 4 |
LPS CSU Pitești – CS Phoenix Constanța |
68:39 |
|
CSU Sibiu – U-BT 2 Cluj-Napoca |
58:48 |
|
CSS Unirea Iași – LPS Bihorul 1 Oradea |
39:83 |
Etapa 5 |
CSU Sibiu – CSS Unirea Iași |
55:39 |
|
U-BT 2 Cluj-Napoca – LPS CSU Pitești |
80:50 |
|
CS Phoenix Constanța – LPS Bihorul 1 Oradea |
25:84 |
Grupa II-A – (CS Dinamo CSS Nr 6 București)
Etapa 1 |
Phoenix LPS Galați – CSS 1 Craiova |
69:64 |
|
CS Dinamo CSS Nr 6 Buc – CSS Sighetu Marmației |
47:70 |
|
CS Steaua Magic 2008 Buc – U-BT 1 Cluj-Napoca |
26:106 |
Etapa 2 |
CSS 1 Craiova – CS Dinamo CSS Nr 6 Buc |
49:37 |
|
U-BT 1 Cluj-Napoca – Phoenix LPS Galați |
95:17 |
|
CSS Sighetu Marmației – CS Steaua Magic 2008 Buc |
94:31 |
Etapa 3 |
CS Dinamo CSS Nr 6 Buc – U-BT 1 Cluj-Napoca |
41:111 |
|
Phoenix LPS Galați – CS Steaua Magic 2008 Buc |
63:51 |
|
CSS 1 Craiova – CSS Sighetu Marmației |
44:75 |
Etapa 4 |
CS Steaua Magic 2008 Buc – CS Dinamo CSS Nr 6 Buc |
42:60 |
|
U-BT 1 Cluj-Napoca – CSS 1 Craiova |
95:27 |
|
CSS Sighetu Marmației – Phoenix LPS Galați |
73:39 |
Etapa 5 |
CSS 1 Craiova – CS Steaua Magic 2008 Buc |
56:28 |
|
CS Dinamo CSS Nr 6 Buc – Phoenix LPS Galați |
63:66 |
|
U-BT 1 Cluj-Napoca – CSS Sighetu Marmației |
88:60 |
Clasamente grupele I-II-A:
Grupa III-A (CSS Târgoviște)
Etapa 1 |
CSS Târgoviște – CSM Steaua Eximbank 2 Buc |
44:64 |
|
CS SCM Timișoara – CSU Ploiești |
33:93 |
|
LPS Târgu Mureș – CSU Știința București |
74:98 |
Etapa 2 |
CSU Ploiești – CSS Târgoviște |
59:32 |
|
CSMSteaua Eximbank 2 Buc – LPS Târgu Mureș |
71:58 |
|
CSU Știința București – CS SCM Timișoara |
97:52 |
Etapa 3 |
CSS Târgoviște – CS SCM Timișoara |
79:39 |
|
LPS Târgu Mureș – CSU Ploiești |
48:58 |
|
CSMSteaua Eximbank 2 Buc – CSU Știința București |
74:65 |
Etapa 4 |
CSU Știința București – CSS Târgoviște |
87:42 |
|
CS SCM Timișoara – LPS Târgu Mureș |
46:68 |
|
CSU Ploiești – CSMSteaua Eximbank 2 Buc |
44:49 |
Etapa 5 |
LPS Târgu Mureș – CSS Târgoviște |
54:46 |
|
CSMSteaua Eximbank 2 Buc – CS SCM Timișoara |
60:34 |
|
CSU Ploiești – CSU Știința București |
49:80 |
Grupa IV-A (LPS Focșani)
Etapa 1 |
BC Slam București – CS Sevlar Ploiești |
54:56 |
|
LPS Focșani – CSMSteaua Eximbank 1 Buc |
46:91 |
|
CSS Sibiu – CS Agronomia București |
41:68 |
Etapa 2 |
CSMSteaua Eximbank 1 Buc – BC Slam București |
74:35 |
|
CS Sevlar Ploiești – CSS Sibiu |
68:75 |
|
CS Agronomia București – LPS Focșani |
71:40 |
Etapa 3 |
BC Slam București – LPS Focșani |
54:57 |
|
CSS Sibiu – CSMSteaua Eximbank 1 Buc |
46:69 |
|
CS Sevlar Ploiești – CS Agronomia București |
39:75 |
Etapa 4 |
LPS Focșani – CSS Sibiu |
61:42 |
|
CS Agronomia București – BC Slam București |
78:36 |
|
CSMSteaua Eximbank 1 Buc – CS Sevlar Ploiești |
105:30 |
Etapa 5 |
CS Sevlar Ploiești – LPS Focșani |
62:50 |
|
CSS CSMSteaua Eximbank 1 Buc – CS Agronomia București |
53:70 |
|
CSS Sibiu – BC Slam București |
57:47 |
Clasamente grupele III-IV-A:
Grupa V-B (CSS Buzău)
Etapa 1 |
CSS Sfântu Gheorghe – CSS Buzău |
49:53 |
|
CSS Ploiești – ACS KSE Tg Secuiesc |
20:0 |
|
CSS Mediaș – CSU Brașov |
63:69 |
Etapa 2 |
CSS Buzău – CSS Mediaș |
65:55 |
|
ACS KSE Tg Secuiesc – CSS Sfântu Gheorghe |
0:20 |
|
CSU Brașov – CSS Ploiești |
57:51 |
Etapa 3 |
CSS Buzău – CSU Brașov |
61:63 |
|
CSS Sfântu Gheorghe – CSS Ploiești |
58:73 |
|
CSS Mediaș – ACS KSE Tg Secuiesc |
|
Etapa 4 |
CSU Brașov – CSS Sfântu Gheorghe |
71:46 |
|
CSS Ploiești – CSS Mediaș |
52:85 |
|
ACS KSE Tg Secuiesc – CSS Buzău |
|
Etapa 5 |
CSS Buzău – CSS Ploiești |
71:44 |
|
CSS Mediaș – CSS Sfântu Gheorghe |
56:37 |
|
ACS KSE Tg Secuiesc – CSU Brașov |
|
Grupa VI-B (CSS 2 Craiova)
Etapa 1 |
CNS Cetate Deva – CSS Târgu Jiu |
38:74 |
|
CSS 2 Craiova – CSS Viitorul-U Cluj-Napoca |
57:71 |
|
Lucky Dragons Tg Mureș – LPS Bihorul 2 Oradea |
38:78 |
Etapa 2 |
CSS Viitorul-U Cluj-Napoca – CNS Cetate Deva |
79:44 |
|
CSS Târgu Jiu – Lucky Dragons Tg Mureș |
72:62 |
|
LPS Bihorul 2 Oradea – CSS 2 Craiova |
60:71 |
Etapa 3 |
CSS 2 Craiova – Lucky Dragons Tg Mureș |
65:62 |
|
CNS Cetate Deva – LPS Bihorul 2 Oradea |
51:89 |
|
CSS Viitorul-U Cluj-Napoca – CSS Târgu Jiu |
81:102 |
Etapa 4 |
CSS Târgu Jiu – CSS 2 Craiova |
78:70 |
|
LPS Bihorul 2 Oradea – CSS Viitorul-U Cluj-Napoca |
65:55 |
|
Lucky Dragons Tg Mureș – CNS Cetate Deva |
50:40 |
Etapa 5 |
LPS Bihorul 2 Oradea – CSS Târgu Jiu |
74:75 |
|
CNS Cetate Deva – CSS 2 Craiova |
21:65 |
|
CSS Viitorul-U Cluj-Napoca – Lucky Dragons Tg Mureș |
78:43 |
Grupa VII-B CSS Nr. 1 Constanța)
Etapa 1 |
CSS Nr 4 Lumina București – ACS MC Ball Mangalia |
62:34 |
|
ACS 4Sports București – ACS Artesania București |
54:50 |
|
CSS Nr 1 Constanța – CSO Voluntari |
56:46 |
Etapa 2 |
ACS Artesania București – CSS Nr 4 Lumina București |
51:50 |
|
ACS MC Ball Mangalia – CSS Nr 1 Constanța |
76:78 |
|
CSO Voluntari – ACS 4Sports București |
44:49 |
Etapa 3 |
CSS Nr 1 Constanța – ACS Artesania București |
51:54 |
|
CSS Nr 4 Lumina București – ACS 4Sports București |
46:29 |
|
ACS MC Ball Mangalia – CSO Voluntari |
49:61 |
Etapa 4 |
ACS 4Sports București – CSS Nr 1 Constanța |
36:33 |
|
ACS Artesania București – ACS MC Ball Mangalia |
77:47 |
|
CSO Voluntari – CSS Nr 4 Lumina București |
42:66 |
Etapa 5 |
ACS MC Ball Mangalia – ACS 4Sports București |
43:52 |
|
CSS Nr 1 Constanța – CSS Nr 4 Lumina București |
40:73 |
|
ACS Artesania București – CSO Voluntari |
70:61 |
Clasamente GVB:
*foto: csusibiu.ro
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!