11.03.2013

50-87

6-32, 10-16, 22-19, 12-20

Statistica

Univ. Goldiș ICIM Arad s-a impus la Craiova cu scorul 87-50, într-un meci restanță din etapa 24-a din Liga Națională de baschet feminin.

Arădencele au rezolvat partida încă din primele minute când după doar şapte minute era deja un incredibil 22-0, iar primul sfert s-a încheiat cu scorul 32-6 în favoarea echipei de pe Mureș. Odată conturată această diferenţă, Aradul nu a mai forţat, preferând să îşi conserve fără efort prea mare avantajul, astfel că următoarele trei sferturi aveau să fie mult mai echilibrate, unul dintre ele câştigat de formația din Craiova.

Scorul final al partidei s-a terminat 87-50 pentru oaspete care bifează a 22-a victorie din Liga Naţională de baschet feminin, menţinându-se în fotoliul de lider, cu 46 de puncte, trei mai multe decât CSM Târgovişte, care are însă două meciuri mai puţin jucate.