Arbitrii de la meciul dintre U-BT Cluj și CSU Sibiu au fost suspendați

Federația Română de Baschet a luat decizia de a suspenda brigada de arbitri de la partida din sferturile de finală ale Cupei României, dintre CSU Sibiu și U-BT Cluj.

Astfel, Sorin Drugău, Laszlo Bukuresti și Alin Faur nu vor mai arbitra la celelalte meciuri din Cupă.

Decizia pare să vină după ce antrenorul celor de la CSU Sibiu, Dan Fleșeriu, s-a plâns după prestația oficialilor partidei cu U-BT, în care clujenii au avut parte de 41 de libere iar sibienii 27.

Meciul s-a terminat cu scorul de 106-103 pentru U-BT, după o repriză de prelungiri.

*foto: Mircea Roșca