BC Mureș învinge și pe Gaz Metan

totalbaschet.ro

18.10.2012

BC Mureș a depășit pe Gaz Metan Mediaș, scor 79-64, în ultimul meci al etapei a 3-a din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin. Pe sferturi: 19-19, 15-11, 12-21, 33-13.

Andrija Ciric a avut 23 puncte, 3 pase decisive, Vaidotas Peciukas a adăugat 18 puncte, Matija Ceskovic a terminat cu 17 puncte, iar Branko Cuic a totalizat 15 puncte, 11 recuperări și 8 pase decisive pentru învingători. De cealaltă parte, Aleksandar Mladenovic a bifat 20 puncte și 11 recuperări, Deven Mitchell a avut 13 puncte, 5 recuperări, iar Ivan Ivanovic a terminat cu 12 puncte, 6 recuperări și 4 pase decisive pentru Gaz Metan.

Așadar, BC Mureș obține în decurs de patru zile a doua victorie importantă după rezultatul obținut la Brazi, pe terenul campioanei CSU Ploiești. Echipa lui Srecko Sekulovic are 2-1 la general, similar lui Gaz Metan Mediaș.

Revenim cu detalii!

5 comentarii la aceasta stire:
  • secu :

luciditate
    am laudat gazul si pe tenter pt. victoria din rusia ,pt. rotatia facuta pt. nr. de asisturi pt. conducerea de pe margine DAR astazi antrenorul a fost crispat de la inceputul jocului ??? neinspirat la schimbari mai ales cand echipa incepea sa miste ceva......conducatorul de joc sarb 4 mg.pierdute ,plus alte 4 greseli de tehnica ale lui graham in primele 10-12 minute ,cam multe ,prea multe intr-un timp foarte scurt,si ???reactia antrenorului???....asta la inceput si....la sfertul 4 alte greseli si schimbari neinspirate .....sper sa fie doar o zi ,doar o intamplare nefericita pt. marcel.... nu se poate juca in doar 5 juc..titus ???,pivotul american prea putin jucat,mandache singurul care a incercat sa schimbe ritmul ...in sfarsit sunt multe de spus dar sper sa fie doar un joc nereusit pt. toti jucatori si staf....luciditate pt. antrenor mai multa incredere care trebuie transmisa TUTUROR jucatorilor.

cu 11 ani în urmă (18.10.2012) Raspunde
  • ovicluj :

revizuiti scorul pe sferturi
    e o diferenta de peste 30 de puncte daca calculati scorul pe sferturi (33 -13 in sfertul 4?)

cu 11 ani în urmă (19.10.2012) Raspunde
  • BC Mureș Târgu Mureș oldboy :

matematica
    @ovicluj: Nu stiu ce sa spun dar 33-13 la mine fac 20? Nu ca nu mi-ar fi placut sa fie 30 ca doar sunt muresean :)

• Sepsi SIC Sf. Gheorghe fuzzywuzzy :

pauza
    La pauza la tv era doar +2 nu +4 deci de acolo trebuie inceput...

• ovicluj :

vb sa nu...
    @oldboy: era calculata diferenta pe toate sferturile.In sfertul 3 era trecut 21-12(deci 9 pct in favoarea muresului + 4 din sfertul 2 da peste 30)