Minute | 34:55 |
Puncte | 27 |
Pase decisive | 0 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 33 |
Miercuri seară CSM Satu Mare s-a impus categoric, 97-58, pe teren propriu, în faţa echipei Universitaţii Cluj-Napoca într-un meci restanţă contând pentru etapa a 8-a a Diviziei A masculine de baschet. Îniţial confruntarea trebuia să aibe loc la mijlocul săptămânii trecute însă datorită faptului că gruparea sătmăreană este angrenată în Liga Europei Centrale de Baschet acest lucru nu a fost posibil.
Practic partida nu a avut istoric, jucătoarele echipei gazdă au condus de la un capăt la altul permiţându-i antrenorului Dan Fleşeriu să ruleze întreg lotul. Pentru Satu Mare nu au evoluat Claudia Pop şi Melissa Washington, cele două fiind menajate.
Principala marcatoare a de la formaţia învingătoare a fost Anne-Marie Părău cu 17 puncte marcate 3 recuperări şi 4 pase decisive urmată de Andreea Orosz cu 15 puncte. De la clujence s-au remarcat Marta Fodor, autoarea unui double-double cu 15 puncteş şi 10 recuperări respectiv Flavia Ferenczi cu tot 15 puncte.
Cine sunt adversarele echipelor românești în cupele europene la baschet fem...
Cine sunt adversarele echipelor românești în cupele europene la baschet fem...
1 comentariu la aceasta stire:
Andreea Pop a avut si ea 15 puncte
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!