Minute | 34:55 |
Puncte | 27 |
Pase decisive | 0 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 33 |
Foto: baskettgv.ro
CSM Târgovişte nu a putut miza pe Givens şi Ciocan în confruntarea pe care era foarte aproape să o piardă, sâmbătă dupămasă, la Satu Mare. Chiar dacă cele două sportive şi-au încheiat înţelegerea cu ICIM Arad şi sunt libere de contract, acestea nu au primit dreptul de joc din partea Federaţiei Române de Baschet.
Pentru a afla mai multe detalii site-ul nostru a luat legătura cu Florin Nini care a afirmat că a aflat chiar înaintea partidei că nu poate miza pe Givens şi Ciocan, iar planurile sale tactice au fost date peste cap. Tehnicianul echipei dâmboviţence afirmă că FRB nu le-a putut oferi un răspuns conform unui articol din regulament subliniind faptul că nu i-a căzut bine nici lui nici jucătoarelor.
A fost un meci greu aşa cum ne aşteptam. A devenit mai greu pentru că noi, până în ultima clipă, nu ştiam dacă pot juca Givens şi Ciocan şi nu ne explicăm nici până acum de ce nu ştim, pentru că nu există un punct de vedere clar, negru pe alb, conform unui regulament, conform unui articol din regulament. Noi, conform regulamentului şi a discuţiilor, ştiam că, odată cu împlinirea celor 30 de zile, Givens şi Ciocan trebuiau să revină alături de noi şi să aibă drept de joc. Până în ultima clipă, noi nu am ştiut. Când am aflat, prin telefoane, chiar dacă cei din staff-ul nostru au fost la FRB să facă formele de extra-transfer, nu li s-a dat un răspuns foarte clar, pentru ca, în ultima clipă s-a luat decizia ca ele să nu joace. Normal că a fost un lucru care nu ne-a picat bine, nici mie, nici jucătoarelor. Federaţia a luat această decizie pentru că e singurul for abilitat. Ni s-a spus că CSM Satu Mare a făcut un memoriu, însă nu ştiu ce legătura are memoriul cu regulamentul pe care îl avem, aşa cum e, bun, prost, e al nostru. Chiar dacă dai o decizie favorabilă sau nefavorabilă unui transfer, trebuie să fii clar. Conform articolului x nu au drept de joc, şi noi ne conformăm. Este acelaşi regulament pentru toţi. Acelaşi regulament care a permis transferul şi care acum, acelaşi regulament, nu permite transferul. Mă rog, sunt lucruri care trebuie să le rezolve managementul nostru.
Cine sunt adversarele echipelor românești în cupele europene la baschet fem...
Cine sunt adversarele echipelor românești în cupele europene la baschet fem...
1 comentariu la aceasta stire:
nici ei nu stiu
cu 13 ani în urmă (12.02.2012) Raspundenimeni de acolo nu a citit macar o data regulamentul. toti merg pe burta si paseaza situatia. probabil a fost o interventie a celor de la satu mare astfel incat cele doua jucatoare sa nu poata juca impotriva lor. pile si spagi atata tot.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!