Stiri Liga Natională de Baschet Feminin

Potrivit lui Dan Ionescu destinația Ancuței Stoenescu poate fi Alba Iulia sau Mureș

Adrian Micinic

Adrian Micinic
23.12.2011

Dan Ionescu, președintele echipei BCM Danzio Timișoara, a declarat în cursul serii de joi (22.12) la emisiunea Joia Sportivă de pe postul Analog TV, că Ancuța Stoenescu ar avea doar două variante pentru care să opteze dacă rămâne în Divizia A.

Oficialul clubului bănățean opinează că CSU Alba Iulia (12-3, locul 2) respectiv Nova Vita Târgu-Mureș (12-3, locul 3) sunt singurele cluburi din România care își pot permite salariul jucătoarei originare din Timișoara.

În 15 meciuri disputate în actuala ediție de campionat Stoenescu are medii de 12.1 puncte, 3.9 recuperări, 2.4 pase decisive, 2.2 mingi câștigate și 3.5 pierdute în 29.5 minute pe meci pentru un coeficient de 8.9 la eficiență.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!