Minute | 34:55 |
Puncte | 27 |
Pase decisive | 0 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 33 |
ICIM Arad a debutat cu dreptul în primul amical al noului sezon. Fetele pregătite de Dan Moraru au învins echipa maghiară, DKSK Miskolc cu scorul de 75-52 (43-14) după un meci controlat autoritar de fosta campioană a României.
Pentru echipa arădeană au marcat: Kari LaPlante 19 puncte, Christina Wirth 11, Jenifer Risper şi Chirssy Givens câte 9, Suzana Milovanovic 7, Carla Bartee şi Adela Mercea câte 6 şi Monika Brosovszky 5 puncte.
Titrata jucătoare, Monika Brosovszky a fost în prim planul evenimentului, ea find primită cu multă căldură, de cei de la Miskolc. Extrema arădeană a evoluat câţiva ani la Miskolc, primind şi titlul de cetăţean de onoare a oraşului. A fost o seară emoţionantă, întreaga sală ovaţionând-o în picioare,
Următoarele meciuri de pregătire ale echipei de pe Mureș vor avea loc sâmabătă de la ora 18:00 si duminică de la 12:30 în compania echipei CSM Satu Mare.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!