Minute | 34:55 |
Puncte | 27 |
Pase decisive | 0 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 33 |
Formația Universitatea Cluj-Napoca s-a impus în această după-amiază și în meciul al doilea cu Nova Vita Tg. Mureș, în partida pentru locurile 9-10 din Liga Națională de baschet feminin. Scorul a fost 76-45.
În primul meci, clujencele au câștigat și la Târgu Mureș, scor 76-58.
Gazdele au condus la pauză cu scorul de 47-24 (20-16, 27-8). Primul act al celei de a doua reprize a revenit tot clujencelor cu 25-7. Ultimul sfert a fost câștigat de oaspete cu 14-4.
De la U Cluj-Napoca, Nashika Williams a terminat meciul în double- double cu 32 puncte și 20 recuperări, fiind secondată de Stephanie Gardner 17 cu puncte și 4 recuperări. De la mureșence, Mihaela Chelaru a totalizat 14 puncte și 11 recuperări.
Vom reveni cu amănunte și cronica partidei!
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!