Nebojsa Vidic răspunde contestatarilor: „Vă rugăm să ne lăsați să ne facem treaba”
4 ore în urmăRapid București câștigă la mare luptă împotriva Vâlcei
23 ore în urmăPetkim Spor, aproape de o victorie surprinzătoare în fața unei echipe din BCL
1 zi în urmăCorona Brașov se impune la exact o lună de la ultimul succes în toate competițiile
1 zi în urmăCSM Oradea își continuă parcursul perfect din campionatul României
2 zile în urmă
Miercuri, de la ora 18,30, are loc al 5-la duel Arad – Alba Iulia la baschet feminin în acest sezon. Este 3-1 la general pentru campioane, iar mâine meciul contează pentru CEWL, într-o competiţie în care ambele echipe sunt calificate deja în Final Four.
Înaintea acestui meci, antrenorul arădencelor, Jose Araujo a declarat următoarele:
“Va fi un meci greu, un alt meci, decât cele pe care le-am jucat până acum cu Alba Iulia. Am şi uitat ce s-a întâmplat până acum, un meci care îl începem de la zero. Întâlnim o echipă bună cu un antrenor pe măsură, dar asta se ştie deja. Noi suntem pregătiţi de muncă. Până în martie nu avem timp să gândim, ci doar să ne pregătim şi să jucăm. Avem meciuri dificile în faţă, plus Final Four în Cupa României şi Cupa Europei Centrale. Dar, cum am mai spus-o şi altă dată, ne place o asemenea provocare”, a spus antrenorul Jose Araujo.
U-BT Cluj-Napoca o învinge pe Baxi Manresa, după un meci controlat de la un...
Victorie fără emoții pentru U-BT Cluj împotriva lui Studentski Centar
Mihai Silvășan: „Sunt extrem de fericit și mândru de această victorie. Și-a...
Victorie fără emoții pentru U-BT Cluj împotriva lui Studentski Centar
U-BT Cluj-Napoca o învinge pe Baxi Manresa, după un meci controlat de la un...
Mihai Silvășan: „O echipă competitivă, care va veni aici să-și vândă scump...
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!