S-au aflat cei 10 titulari din All Star Game 2021

All Star Game-ul NBA din 2021 a plutit în incertitudine din cauza pandemiei de Covid-19 și a sportivilor ce au declarat că nu sunt încântați de organizarea evenimentului în condițiile actuale, totuși conducerea ligii profesioniste nord-americane și Asociația Jucătorilor a decis ca evenimentul să aibă loc pe data de 7 martie în Atlanta.

Spre deosebire de alți ani, ostilitățile nu se vor întinde pe parcursul mai multor zile, astfel, concursul de trei puncte va avea loc înaintea partidei propriu-zise, iar concursul de slam-dunk se va ține la jumătatea partidei dintre echipele conduse de LeBron James și Kevin Durant, căpitanii celor două echipe.

În schimb, similar cu All Star Game-ul din 2020 va fi formatul ultimului sfert, un format menit să îl onoreze pe regretatul Kobe Bryant.

Primele trei sferturi vor începe de la zero la zero. După primele trei sferturi, sfertul patru va începe cu scorul cumulat al celor 36 de minute. Însă, ultimul sfert se va termina când una dintre echipe va ajunge la scorul de 24 de puncte.

Așadar, dacă scorul cumulat după trei sfertui este de 100-95, All-Star Game-ul va fi câștigat de echipa care ajunge prima la 124!