Cifre consemnate la meciul CSM Târgoviște - Famila Schio

25.10.2012

Famila Schio s-a impus la Târgoviște, pe terenul campioanei României, în debutul baschetului feminin autohton în Euroligă. Italiencele s-au impus cu scorul de 76-75.

Câteva aspecte statistice ce se impun a fi semnalate și care au afectat modul de desfășurare al meciurilor:

- CSM Târgoviște a avut 10/21 la linia de pedeapsă, adică sub 50%

- Famila Schio a terminat cu 9/16 la linia de pedeapsă, puțin peste 50%

- Famila Schio a avut 7/10, adică 70%, la aruncările de trei puncte

- Târgoviște a totalizat 7/17 la aruncările de trei puncte

- Târgoviște a terminat cu 29/69, pentru 42%, la aruncările din acțiune

- Schio a terminat cu 30/60, adică 50%, la aruncările din acțiune

- CSM Târgoviște a avut superioritate la recuperări ofensive: 17-5 (la cele defensive a fost egal, 29-29)