 
                        Nikola Pesakovic îl înlocuiește pe Lewis Stallworth la SCM Timișoara.
Sârbul se întoarce în România după ce a început stagiunea 2020/2021 în echipamentul formației maghiare Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.
Conducătorul de joc în vârstă de 29 de ani a adunat 5.7 puncte, 2.1 recuperări, 1.9 pase decisive și 0.6 intercepții pentru 6.6 la eficiență în primul eșalon maghiar, însă o accidentare la genunchi a încheiat colaborarea acestuia cu echipa situată în momentul de față pe locul 9 în țara vecină.
Pesakovic, jucător ce a evoluat în echipamentul formației de pe Bega și între 2018 și 2020, a declarat:
Sunt fericit că mă întorc la Timișoara! Am avut o perioadă dificilă, dar am depășit-o și merg mai departe. Îl cunosc pe antrenorul Dragan Petricevic, îi cunosc și pe jucători și îmi va fi ușor să mă adaptez. Le mulțumesc celor din club și antrenorului Dragan Petricevic că îmi oferă șansa să mă întorc la Timișoara, voi da totul pentru echipă până la sfârșitul sezonului.
*foto: facebook Baschet SCM Timisoara
 returnofthesnek la
                    Reacția lui Cristian Achim după primul eșec în FIBA Europe Cup
                    returnofthesnek la
                    Reacția lui Cristian Achim după primul eșec în FIBA Europe Cup
                         sup.OR.ter la
                    Petkim Spor îi administrează Oradiei primul eșec din actualul sezon de Euro...
                    sup.OR.ter la
                    Petkim Spor îi administrează Oradiei primul eșec din actualul sezon de Euro...
                         gyke la
                    CS Vâlcea, un nou eșec usturător în FIBA Europe Cup
                    gyke la
                    CS Vâlcea, un nou eșec usturător în FIBA Europe Cup
                        
3 comentarii la aceasta stire:
Dragane
cu 4 ani în urmă (12.02.2021)Daca l-ai mai aduce si pe Vladan Vukosavljević(chiar si la varsta lui) in locul lui Olah sau Gajic(sau chiar amandoi,ca oricum nici unul nu conteaza) poate am avea sansa la play off
- 
                                 gyke: gyke:        
RaspundeHmm
cu 4 ani în urmă (12.02.2021)Cel mai probabil Vukoslavjevic are vreo 250 de kg la ora actuală...
250kg
cu 4 ani în urmă (12.02.2021) Raspundesi la greutatea asta e peste cei doi la la toate capitolele
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!