Minute | 34:55 |
Puncte | 27 |
Pase decisive | 0 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 33 |
În această dimineaţă au avut loc la München tragerile la sorţi pentru desemnarea grupelor pentru EuroLeague respectiv EuroCup Women. Campioana României trebuie să dispute o dublă manşă de baraj contra Spar Citylift Girona din Spania, câştigătoarea acestei duble manşe urmând să joace în Euroliga iar invinsa în Euro Cup.
Dacă alb-verzile reuşesc să depăşească ibericele în acest baraj, adversarele din grupa B a EuroLeague Women vor fi: UMMC Ekaterinburg (Rusia), câştigătoarea ultimei ediţii, Sopron Basket (Ungaria), Bourges Basket (Franţa), Famila Schio (Italia), TTT Riga (Letonia), Galatasaray (Turcia), Basklet Landes (Franţa).
În cazul în care reprezentanta Spaniei o va surclasa pe SEPSI, covăsnencele vor fi repartizate în conferinţă a doua, grupa G a EuroCup Women alături de: ESB Villeneuve-d'Ascq Lille Metropole (Franta), Cadi La Seu (Spania), câștigătoarea duelului de calificare între Namur(Belgia) si Grengewald(Luxemburg).
foto: captură youtube fiba
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!