• Comisar: Ioan Constantin
  • BT Arena
  • 10 spectatori

Declaratii

„Am pierdut acest meci exact în 5 minute. Le-am permis un run de 15-0 la începutul sfertului trei. Le-am dat încredere și am pierdut o parte din încrederea noastră. Când am realizat că putem juca, o fost puțin cam târziu. La începutul reprizei secunde ei au făcut câteva ajustări tactice, care ne-au surprins și nu am putut marca. Am pierdut și de fiecare dată când pierzi, ca antrenor, nu ești fericit. Dacă aș privi partea pozitivă, una este că am jucat în fața celei mai puternice echipă din ligă din acest an și am reușit să-i ținem la doar 75 de puncte. Dacă facem abstracție acel sfert trei, probabil ar fi marcat și mai puțin. Am arătat o apărare bun, la fel și ieri. Acest lucru îmi dă speranță că putem concura în fața oricărei echipe din ligă. Sătămână viitoare avem meciuri cruciale pentru a ajunge în top 6, cu Timișoara și Oradea.”

3 ani în urmă

Nu am început bine prima repriza în apărare. I-am lăsat să își facă jocul, dar după pauză ne-am schimbat atitudinea și abordarea și asta a fost cheia. În primele opt minute ne-am distanțat la 15 puncte și cred că asta a decis meciul. Ne-am schimbat puțin felul cum ne apăram la pick and roll și cred că aspectul acesta a fost foarte important. De asemenea, am plimbat mingea mult mai bine și am jucat ca o echipă.