Stiri Juniori U13 Masculin

U13 M – Ierarhia după disputarea Turneului 2

U13 M – Ierarhia după disputarea Turneului 2

Campionatul Național U13 Masculin a programat Turneul 2 din sezonul 2021-2022 în perioada 18-21 noiembrie. În urma acestei faze au rămas 11 formații cu bilanț perfect în competiție.

Meciurile s-au jucat la Șura Mică (Sibiu), Ploiești, București, Iași, Târgu Secuiesc, Târgoviște, Timișoara, Târgu Mureș, Constanța și Voluntari.

Fără eșec au terminat această fază echipele CSM CSU LPS Oradea, ACS ID Îngerii Băniei Craiova, ACS Alpha Sport Team Sibiu, ACS StoMart Iași, ACS U-BT 1 Cluj-Napoca, ACS U-BT 2 Cluj-Napoca, ACSB Șoimii Albi București, ACS Dan Dacian București, CSM Ploiești, CSU Știința Slam A București și ABC Laguna Negru București.

În schimb, nici de această dată nu și-au trecut în cont cel puțin un meci câștigat grupările ACS Cormoran Constanța, LPS Bihorul CSM Oradea, CSM Târgu Jiu, CSM VSKC Miercurea Ciuc, ACS Pantera Baschet Ploiești, ACS Baschet Team Giurgiu respectiv LPS Viitorul Pitești.

Grupa A

No   Team                                           W/L  P

1.     CS Axiopolis Cernavodă             5/1   11

2.     CS Fly OC Constanța                 5/1   11

3.     ABC Athletic Constanța               2/4    8

4.     ACS Cormoran Constanța           0/6    6

 

Grupa B

No   Team                                        W/L  P

1.     CSM CSU LPS Oradea           6/0   12

2.     ACS WildCats Baia Mare         3/3    9

3.     CS MP Sport Timișoara           3/3    9

4.     LPS Bihorul CSM Oradea       0/6     6

 

Grupa C

No   Team                                            W/L  P

1.     ACS ID Îngerii Băniei Craiova      4/0   8

2.     ACS Champions Buc-Craiova      2/2   6

3.     CSM Târgu Jiu                             0/4   4

 

Grupa D

No   Team                                           W/L  P

1.     ACS Alpha Sport Team Sibiu      6/0   12

2.     CSȘ Brașovia Brașov                 4/2    10

3.     ABC CSU Sibiu                           1/5     7

4.     ACS Transilvania Brașov            1/5     7

 

Grupa E

No   Team                                W/L  P

1.     ACS StoMart Iași              6/0   12

2.     CSM Galați                       4/2   10

3.     CSM 2007 Focșani           1/5     7

4.     ACS Stars Iași                  1/5     7

Grupa F

No   Team                                             W/L  P

1.     ACS U-BT 2 Cluj-Napoca              4/0   8

2.     CSM VSKS Odorheiu Secuiesc     2/2   6

3.     CSM VSKC Miercurea Ciuc           0/4   4

 

Grupa G

No   Team                                                               W/L  P

1.     ACS U-BT 1 Cluj-Napoca                                6/0   12

2.     ACS Gladius Lucky Dragons Târgu Mureș      4/2   10

3.     LPS Târgu Mureș                                            1/5     7

4.     ACS U-BT 3 Cluj-Napoca                                1/5     7

 

Grupa H

No   Team                                                    W/L  P

1.     ACSB Șoimii Albi București                  6/0   12

2.     CS Magic Champions București          3/3     9

3.     CSU Știința Slam B București              2/4     8

4.     CSO Voluntari                                      1/5     7

 

Grupa I

No   Team                                          W/L  P

1.     ACS Dan Dacian București        6/0   12

2.     ABC Laguna Alb București         3/3     9

3.     CSȘ Târgoviște                          2/4     8

4.     ACS Baller București                  1/5     7

 

Grupa J

No   Team                                              W/L  P

1.     CSM Ploiești                                  6/0   12

2.     ACS Isports Ploiești                       4/2   10

3.     ACS Cuza Pirates Brăila                2/4     8

4.     ACS Pantera Baschet Ploiești        0/6     6

 

Grupa K

No   Team                                             W/L  P

1.     CSU Știința Slam A București       6/0   12

2.     ABC Leii București                         4/2  10

3.     CS Dinamo CSȘ Nr. 6 București    2/4    8

4.     ACS Baschet Team Giurgiu            0/6    6

 

Grupa L

No   Team                                               W/L  P

1.     ABC Laguna Negru București         6/0   12

2.     ACS Primo Megaball Pitești            4/2   10

3.     ABC Play București                         2/4     8

4.     LPS Viitorul Pitești                           0/6     6

Toate rezultatele pot fi văzute AICI.

Următorul turneu la această categorie de vârstă va avea loc în perioada 11-12 decembrie.

 

*foto: Facebook Alpha Basketball Sibiu

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Cele mai citite
Cele mai Comentate
Ultimele comentarii