Stiri Juniori U18 Masculin

U18 M – Situația în Campionatul Național după disputarea Turneului 2

U18 M – Situația în Campionatul Național după disputarea Turneului 2

O primă fază a grupelor s-a încheiat în perioada 5-7 noiembrie și în cadrul CN U18 Masculin, cu 10 echipe care au terminat cu punctaj maxim. Meciurile de la finele săptămânii trecute s-au jucat la Mangalia, Sfântu Gheorghe, Craiova, Cluj-Napoca, Sibiu, Arad, Focșani, Ploiești, Pitești și București.

Înainte de schimbarea componențelor fiecărei grupe, neînvinse după finalizarea primelor două turnee au fost ABC Galactica Brașov, ACS U-BT Cluj-Napoca, ABC CSU Sibiu, LPS Bihorul CSM 1 Oradea, CSȘ Unirea StoMart Iași, CSM Ploiești, CSȘ A Târgoviște, CSU Știința Slam A București, CS Dinamo CSȘ Nr. 6 București respectiv CS Agronomia București.

Ierarhia fiecărei grupe, potrivit frbaschet.ro:

Grupa A

No   Team                                         W/L  P

1.     ACS MC Ball Mangalia             5/1   11

2.     ABC Athletic Constanța            4/2   10

3.     CSȘ Tulcea                              2/4     8

4.     CSȘ Nr. 1 Constanța                1/5     7

 

Grupa B

No   Team                                      W/L  P

1.     ABC Galactica Brașov            6/0   12

2.     CSȘ Sfântu Gheorghe            4/2   10

3.     ACS KSE Târgu Secuiesc      2/4     8

4.     CSU Brașov                             0/6    6

 

Grupa C

No   Team                                            W/L  P

1.     ACS ID Îngerii Băniei Craiova      4/2   10

2.     CSȘ Craiova                                4/2   10

3.     CSȘ Târgu Jiu                             3/3     9

4.     ACS Champions Buc-Craiova      1/5    6

 

Grupa D

No   Team                                             W/L  P

1.     ACS U-BT Cluj-Napoca                6/0   12

2.     CSM Târgu Mureș                        3/3     9

3.     CSȘ Viitorul Cluj-Napoca             3/3     9

4.     LPS Bihorul CSM 2 Oradea         0/6     6

 

Grupa E

No   Team                                          W/L  P

1.     ABC CSU Sibiu                          6/0   12

2.     CSM VSKC Miercurea Ciuc       4/2   10

3.     CSȘ Mediaș                               1/5     7

4.     CSȘ Sibiu                                   1/5     7

Grupa F

No   Team                                         W/L  P

1.     LPS Bihorul CSM 1 Oradea      6/0   12

2.     CS SCM Timișoara                   4/2   10

3.     AS BC Valbon Arad                   2/4     8

4.     CSM Reșița                                0/6    6

 

Grupa G

No   Team                                                 W/L  P

1.     CSȘ Unirea StoMart Iași                   6/0   12

2.     ACS Petras Neamț Piatra Neamț      4/2   10

3.     LPS Focșani                                      2/4     8

4.     CSM Galați                                        0/6     6

 

Grupa H

No   Team                                                   W/L  P

1.     CSM Ploiești                                       6/0   12

2.     ABC T-Pack Ploiești                           3/3     9

3.     ACS Cuza Pirates Brăila                    2/4     8

4.     A Solaris Sporting Club Ploiești          1/5     7

 

Grupa I

No   Team                                     W/L  P

1.     CSȘ A Târgoviște                  6/0   12

2.     CSȘ B Târgoviște                 3/3     9

3.     LPS Viitorul Pitești                2/4     8

4.     CS Amicii Pitești                   1/5     7

 

Grupa J

No   Team                                           W/L  P

1.     CSO Voluntari                             5/1   11

2.     CN Aurel Vlaicu București           5/1   11

3.     CSȘ Buzău                                 2/4     8

4.     CSU Știința Slam București        0/6     6

 

Grupa K

No   Team                                           W/L  P

1.     CSU Știința Slam A București     4/0   8

2.     CS Steaua Magic București        2/2   6

3.     CSȘ Nr. 4 București                    0/4   4

 

Grupa L

No   Team                                                W/L  P

1.     CS Dinamo CSȘ Nr. 6 București      4/0   8

2.     ABC Leii București                            2/2   6

3.     CSȘ Alexandria                                 0/4   4

 

Grupa M

No   Team                                                     W/L  P

1.     CS Agronomia București                       4/0   8

2.     ACS Baschet Team Giurgiu                   2/2   6

3.     ACS Pro Basketball Group București    0/4   4

4.     CSȘ Nr. 5 Paldors București                  0/0  0 (s-a retras)

 

Grupa N

No   Team                                               W/L  P

1.     ABC Laguna București                    3/1   7

2.     CSA Steaua București                     3/1   7

3.     CS Magic Champions București      0/4   4

 

Toate rezultatele pot fi vizualizate AICI.

Următorul turneu, al treilea din sezonul 2021-2022, va avea loc în perioada 27-28 noiembrie.

 

*foto: Facebook ACS Baschet Petras

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!