| Minute | 37:54 |
| Puncte | 26 |
| Pase decisive | 9 |
| Recuperari | 3 |
| Eficienta | 38 |
CST BC Alexandria a încheiat sezonul regulat din Liga Națională de Baschet Feminin cu o înfrângere la Oradea, scor 59-70. Cea mai bună marcatoare a echipei din Alexandria a fost Alina Chivu.
Sportiva a fost folosită încă din primul minut, terminând partida cu aproape 38 de minute jucate. În tot acest timp a avut 2/11 de la 2 puncte, 4/8 de la distanță, 3/4 de la libere pentru un total de 19 puncte marcate. De asemenea, Alina a mai contribuit cu 3 recuperări, o pasă decisivă, 5 intercepții, dar și 5 mingi pierdute pentru un indice la eficiență de 9 unități.
Alina Chivu a încheiat sezonul regulat cu următoarele cifre: 26 de meciuri, 554 minute, 211 puncte, 50 recuperări, 30 pase decisive, 37 intercepții, 41 mingi pierdute, 6 capace și 143 de unități la eficiență.
U-BT Cluj, eliminată dramatic de Bahceșehir Koleji în sferturile de finală...
Victorie spectaculoasă pentru Rapid în fața celor de la CSM CSU Oradea
Dragan Petričević: „Arbitrajul a fost execrabil!”
U-BT Cluj, eliminată dramatic de Bahceșehir Koleji în sferturile de finală...
Victorie spectaculoasă pentru Rapid în fața celor de la CSM CSU Oradea
Kenny Gabriel aduce victorie lui CS Vâlcea în derby-ul cu FC Argeș
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!