| Minute | 40:45 |
| Puncte | 32 |
| Pase decisive | 6 |
| Recuperari | 15 |
| Eficienta | 44 |
Campionii de la Asesoft Ploiești au încheiat anul cu o victorie, scor 79-67, în prologul ultimei etape a turului Ligii Naționale de baschet masculin. Ploieștenii s-au impus în fața Universității Cluj Napoca.
Prima repriză a fost câștigată de formația ardeleană la 5 puncte, 45-40. Prima parte a actului secund a fost adjudecată clar de formația campioană, 28-12. Ultimele 10 minute au revenit tot oaspeților, 16-15.
Cel mai bun marcator al ardelenilor a fost Brian Burrell cu 20 puncte și 8 recuperări. În replică, de la Asesoft, Daniel Brown a adăugat la statistică 22 puncte, 3 recuperări și 7 pase decisive, iar Christopher Cooper a terminat în double-double cu 20 puncte și 12 recuperări.
Surse. Geert Hammink nu mai este antrenorul lui CSU Sibiu
Programul și transmisiunile etapei a noua din Liga Națională de Baschet Mas...
FC Argeș Basketball trece de CSO Voluntari în etapa a noua din LNBM
Rapid București câștigă la mare luptă împotriva Vâlcei
Nebojsa Vidic: „Sunt tare mândru de echipa mea. Am impresia că noi am pier...
Surse. Geert Hammink nu mai este antrenorul lui CSU Sibiu
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!