BC CSU Sibiu a încheiat cu o înfrângere perioada de pregătire

BC CSU Sibiu a încheiat partidele de pregătire în vederea sezonului 2021/2022. Echipa de pe Cibin a a jucat în această seară, 19 septembrie, cu Palmer Alma Mediterranea Palma. La capătul unei partide disputate echipa iberică s-a impus cu scorul de 88-87.

Prima repriză a fost una echilibrată și cu multe puncte marcate. Gazdele au câștigat primul act cu scorul de 26-23. În sfert secund a fost egalitate între cele două combatante iar la intrarea la cabine tabela indica scorul de 50-47 pentru Palma. La reluarea jocului, BC CSU Sibiu a trecut în avantaj și după 30 de minute de joc conducea cu scorul de 71-69. Partida a rămas echilibrată iar înaintea ultmelor 90 de secunde, gazdele conduceau la 3 puncte. Sibienii au marcat 6 puncte la rând. Ibericii veneau la un punct, după două libere când mai era 10 secunde de joc. Sibienii au făcut un turnover iar coșul decisiv a fosta marcat de Palma în ultima secundă. Scor final 88-87.