BCM U Pitești întoarce rezultatul și învinge pe U-BT Cluj

Radu Bărăian

08.11.2014

Gruparea BCM U Pitești a trecut pe teren propriu de U-BT Cluj cu scorul de 86-79 (21-28, 17-21, 21-20, 27-10), într-un meci din etapa a 6-a din LNBM.

La un moment dat, elevii lui Dorin Pintea aveau un ecart de 17 puncte, însă argeșenii au reușit să întoarcă rezultatul, câștigând la 7 puncte diferență.

În urma acestui rezultat, Piteștiul a ajuns la un bilanț de 5 victorii și o singură înfrângere, în timp ce Clujul are la activ doar 2 meciuri câștigate și 4 pierdute.

Vom reveni cu marcatorii și cronica detaliată a meciului din Trivale!

La pauza meciului dintre BCM U Pitești și U-Banca Transilvania Cluj-Napoca, oaspeții din Ardeal sunt în avantaj pe tabela de marcaj, scor 49-38. Meciul contează pentru etapa a 6-a din LNBM.

Elevii lui Dorin Pintea și-au adjudecat ambele sferturi cu parțiale de 28-21, respectiv 21-17.

Cei mai buni marcatori de la gazde în primele 20 de minute au fost Ross cu 13, Sutalo 10 și Milosevic 7, în timp ce de la clujeni Hargrove a marcat 14 puncte, Barnette 8, Millage și Baciu, ambii cu câte 6.