Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Bogdan Popescu: ”Publicul a fost acel punct în plus de pe tabelă!”

Adrian Cojocaru (Timișoara)

Adrian Cojocaru (Timișoara)
21.01.2012

BC Timișoara a câștigat derbyul etapei a 17-a a Diviziei A, în fața lui U Mobitelco Cluj Napoca, scor 72 – 71.

Cel mai bun jucător al gazdelor a fost Bogdan Popescu. Românul, care a terminat meciul cu 24 puncte și 6 recuperări, a declarat la final că partida a fost una mai grea decât se aștepta și că victoria este atât rodul muncii de la antrenamente cât și a suportului primit de la fani.

Un meci extraordinar de greu. Clujul rămâne Cluj, echipa campioană, dar nu mă așteptam să vină atât de puternici și să ne pună atâtea probleme. Însă asta înseamnă munca adevărată, cu antrenor sârb. Muncim și rupem mult în antrenamente, dar asta ne-a adus pe primul loc și asta este cel mai important. În prima parte am reușit să îl țin puțin în frâu pe Krstanovic și acesta nu și-a făcut jocul, dar în partea a doua și-a dat drumul la joc, pentru că este un jucător de valoare. L-am anihilat cât de bine am putut și s-a văzut că nu a dat media lui de puncte din campionat. A fost un punct între noi și nu cred că putem spune că una dintre echipe a fost mai bună, dar putea spune că punctul este al publicului nostru. În meciurile câștigate la un punct nu există o echipă mai bună neapărat, ci una mai norocoasă, iar noi am fost mai norocoși astăzi, a spus Popoescu.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!