Minute | 27:17 |
Puncte | 23 |
Pase decisive | 2 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 26 |
Miercuri, 7 martie, la Sala Sporturilor Trivale din Piteşti se va desfăşura confruntarea dintre BCM U Piteşti şi CSU Ploieşti. Confruntarea face parte din cadrul etapei a 20-a şi va debuta la orele 17:45. Jocul este transmis în direct de Digi Sport.
Înaintea acestei confruntări, site-ul nostru a luat legătura cu Cătălin Burlacu, care ne-a declarat că este foarte încrezător în echipa sa şi că se aşteaptă la o victorie. Vă reamintim faptul că, aşa cum v-am mai anuţat, căpitanul prahovenilor va fi prezent joi, 8 martie, în Trbuna Virtuală şi va răspunde întrebărilor venite din partea fanilor.
Urmează confruntarea cu Piteşti. Ai emoţii? Cum vezi adversarul de miercuri?
Nu mai am emoţii de multă vreme înaintea meciurilor. Piteşti este o echipă mult mai organizată decât cum a arătat la debutul acestul sezon. Un pic relaxată după câştigarea Cupei, însă mă gândesc că va fi oarecum motivată în meciul cu noi pentru că, practic, este ultima şansă a lor de a se agăţa de playoff.
Energia Rovinari a învins pe "U" Mobitelco luni seară. Crezi că este posibilă o altă eventuală surpriză?
Nu, nu cred că e loc de nicio surpriză. Noi avem traseele noastre exacte şi jocul nostru ce nu mai are multe lacune şi nu mai avem de suferit la mai multe capitole cum am făcut-o în prima parte a campionatului.
Am văzut şi jocul de luni seară. Nu sunt şi nu am fost niciodată un tip care să se bucure de faptul că un adversar se accidentează sau de eşecul unei alte echipe. Cred că clujenii şi-au pierdut cadenţa şi acum se luptă pentru a o regăsi. Oricum îmi place de Mircea Cristescu.
Care sunt principalele arme ale argeşenilor?
Nu pot să zic exact. Poate un joc colectiv bazat pe o tactică oarecum corectă a anului 2012. Adică Costescu mi se pare un antrenor serios şi doritor de performanţă. Sunt jucători demni de luat în seamă, însă, fără să dispreţuiesc pe nimeni, nu cred că Piteşti e o echipă de temut. Este o echipă care în fiecare an s-a luptat pentru playoff. Şi anul trecut la fel, cu noi în ultima etapă. Ştim prea bine ce s-a întâmplat în condiţiile în care noi nu mai puteam pierde locul 1.
Zona Transferurilor 2025 - Liga Națională de Baschet Masculin
Jeffery Taylor, transfer cu nume realizat de U-BT Cluj-Napoca
Inevitabilul s-a produs: Cristian Achim rămâne antrenorul lui CSM CSU Orade...
Zona Transferurilor 2025 - Liga Națională de Baschet Masculin
Inevitabilul s-a produs: Cristian Achim rămâne antrenorul lui CSM CSU Orade...
CS Vâlcea 1924 și-a asigurat serviciile lui Amedeo Casale
3 comentarii la aceasta stire:
Parerea mea
cu 13 ani în urmă (07.03.2012) RaspundeParerea mea este ca Pitestiul are sanse azi sa bata Asesoftul si la o diferenta mare de puncte.Asesoftul nu mai este in acest sezon o sperietoare.E o echipa formata din "jucatori experimentati" ca sa nu zic batrani.Fosti jucatori cu care Asesoftul a castigat campionatul in trecut, sunt la apus de cariera, gen Cepulis, Hargrove, Burlacu....jucatori care in Europa nu au rupt gura targului si s-au intors la Asesoft " sa mai incerce o data", dar cum se stie "cioarba reincalzita nu mai are nici un gust".In legatura cu declaratiile lui Catalin de mai sus vroiam sa spun ca atitudinea nu face tot timpul diferenta, desi nu are o parere buna despre Pitesti vroiam sa-i spun ca in seara asta va vedea cat e de temut sau nu echipa Pitestiului.Nu vreau sa fiu rautacios, dar intrebarea adresata lui Catalin este daca se mai dopeaza?.Pentru ca oscilatiile lui in joc ma pune pe ganduri.Daca astazi Asesoftul va pierde astazi va ajunge la 8 infrangeri si nu se stie daca prinde playofful intrucat echipa are un program f greu in retur.Din pacate pt Asesoft ei ii prind pe cei de la Pitesti f frustrati pentru infrangerea cu Oradea si asta ii va motiva f mult sa-si ia revansa cu cei de la Ploiesti.
Pitestiul ca prinde playofful sau nu au facut anul acesta o performanta notabila pe cand Asesotul nu a castigat nimic, asa ca presiunea e pe Asesoft, nu Pitesti.
Sa fiu sincer jucatorii mei preferati de la Pitesti sunt Kinlock si Calota, ultimul dupa parerea mea fiind un jucator letal pe atac.Sper sa-l vad astazi mai agresiv la finalizare pt ca echipa are nevoie de cat mai multe puncte din partea lui.Fara sa para lipsa de respect pentru un jucator emblematic al Asesotului si al Romaniei, Catalin Burlacu: astazi va juca contra unei echipe campioana anul asta si va vedea daca a facut bine sau nu sa declare ca nu e o echipa de temut!
@THE_ONE
cu 13 ani în urmă (07.03.2012) RaspundeNu cred ca a declarat cu rautate asta , ca pitestiul nu e o echipa de temut ... Intr-un articolt anterior scrie ca e scorul 25-3 la partidele directe , pei dupa ce bati o echipa de 25 de ori in 28 de meciuri si burlacu a participat la majoritatea meciurilor e normal sa nu fie speriat de ei si din cate observ supa asta reincalzita incepe sa sperie usor usor :D ...
@ The one
cu 13 ani în urmă (07.03.2012) RaspundeCiorba reîncălzită adună victorie după victorie şi se va bate la titlu anul ăsta. Cât priveşte acuza de dopaj la adresa lui Cătălin, eşti pe lângă drum. Aşa cum Andreea Răducan s-a "dopat" cu nurofen, la fel a greşit şi Burlacu, luând un medicament fără să întrebe dacă este bine sau nu. Altfel, dacă "oscilaţiile lui" te... pune pe gânduri, e bine. Iar Piteşti nu e campioană anul ăsta, ci doar câştigătoarea cupei. Caută alt sinonim în dicţionar, că n-ai nimerit-o.
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!