Minute | 27:17 |
Puncte | 23 |
Pase decisive | 2 |
Recuperari | 9 |
Eficienta | 26 |
Craig Moore a fost marele absent al partidei dintre U Mobitelco Cluj-Napoca și Gaz Metan Mediaș. Fundașul american dezvăluit pentru TotalBaschet care a fost motivul absenței sale de pe parchetul Sălii Horia Demian.
Am avut o accidentare minoră care m-a împiedicat să joc împotriva Clujului.
Întrebat despre situația recuperărilor ofensive și despre opinia sa în ceea ce privește meciul de la Cluj, Moore a opinat:
Cluj este o echipă foarte bună. În special pe teren propriu. Nu multe echipe se vor lupta pentru victorie la Cluj, în fața acelui public. Totuși, 26 este un număr incredibil în dreptul recuperărilor ofensive. Îmi demonstrează că meciul nu a fost pierdut pe lipsă de dăruire și efort. Băieții au dat totul pe teren, dar nu ne-a ieșit de această dată.
În încheiere Moore a spus că speră să fie prezent în teren la meciul cu CSM Oradea, programat pentru miercuri (07.12) și transmis în direct pe DigiSport 3.
Foto: Frățilă daciana-Codruța
U-BT Cluj l-a achiziționat pe Dusan Miletic din Liga ABA
DeAndre Pinckney sosește din Israel și va evolua pentru CS Vâlcea
U-BT Cluj l-a achiziționat pe Dusan Miletic din Liga ABA
DeAndre Pinckney sosește din Israel și va evolua pentru CS Vâlcea
Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.
Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.
Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.
După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!