CSU Asesoft - ”U” Mobitelco, imagini și momente de neuitat

Roxana Prichici

26.01.2011

Finala 2006 * CSU Asesoft - Poli Mobitelco 4-1

Formația clujeană juca din nou o finală de campionat, prima după cea câștigată în 1996, ploieștenii câștigau al trilea titlu de campioni la rând. În acea finală au fost implicați jucători precum Bruno Rochnafsky, Tudor Dumitrescu, Zoran Krstanovic, Sasa Ocokolic, Ivan Krasic sau Rareș Apostol.

Finala 2008 * CSU Asesoft - ”U” Mobitelco 4-3

Singura finală decisă în șapte meciuri.

Ionuț Mocanu versus Rashard Griffith

Arvydas Cepulis versus Branko Cuic

LeVar Seals versus Levente Szijarto

Brad Buckman

Tab Baldwin la finalul meciului șase. Victorie ”U” și finala mergea în decisiv.

După meciul șase, jucătorii lui ”U” au fost așteptați de fani la ieșirea din sală.

Finala 2010 CSU * Asesoft - ”U” Mobitelco 4-0

Serie de coșmar pentru ”U”. Ploieștenii au condus 2-0 după ce s-au impus la Cluj în primul meci la un singur puncte, 76-77, după un coș de la mare distanță reușit de Blidaru în ultima secundă, iar în al doilea după două reprize de prelungiri, 111-113, în condițiile în care clujenii au avut avantaj de 20 de puncte în sfertul trei.

Ploieștenii sărbătoresc reușita lui Blidaru, care le-a adus victoria.