Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Încă o jucătoare din Serbia pentru BCM Danzio Timișoara

Valentin Todea

Valentin Todea
28.08.2015

După transferul baschetbalistei Biljana Stankovic, oficialii timișoreni au reușit aducerea încă unei jucătoare din țara vecină. Este vorba despre Jovana Jaksic, o jucătoare polivalentă în vârstă de 23 de ani.

Sportiva a evoluat ultima oară pentru Radivoj Korac Beograd, adunând în campionat medii statistice de 10.1 puncte, 4.9 recuperări, 2.6 assist-uri și 1.4 intercepții în 28 de partide. Jaksic a jucat de asemenea și în competiția europeană MZRKL în ultimul sezon, acolo unde și-a trecut în cont medii de 9.9 puncte, 4.1 recuperări, 2.7 pase decisive și 1.3 intercepții în 15 meciuri jucate.

Aceasta a bifat o prezență în EuroCup în 2010 pentru Hemofarm Stada Vrsac, marcând două puncte. În ultimele trei sezoance sârboaica s-a remarcat prin numărul de puncte înscrise, însă este și o bună jucătoare de echipă.

*Foto: koyersport.com

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!