Stiri Liga Natională de Baschet Masculin

Jones joacă împotriva lui CSM Bucureşti

totalbaschet.ro

totalbaschet.ro
25.01.2012

Phillip Jones, pivotul nord-american înregimentat de către U Mobitelco Cluj-Napoca în pauză dintre tur şi retur, a fost înscris pe foaia oficială a meciului pe care campioana îl dispută în această seară împotriva lui CSM Bucureşti.

Jucătorul american nu a fost folosit în primele două etape din retur întrucât el a sosit cu o greutate suplimentară de care staff-ul tehnic al Clujului nu a fost informat la momentul semnării contractului. Totuşi, Jones ar putea debuta cu ocazia meciului din această seară, transmis în direct pe TVR 3 cu începere de la orele 19:00.

În aceste condiţii, Marcel Ţenter a fost nevoit să lase în afara lotului un alt jucător străin. El a optat în acest caz pentru americanul David Lawrence.

Nu există nici un comentariu pentru acest articol.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. BASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului.

După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!